امروز، من قصد دارم به شما در مورد SegWit بگویم. صدها رمز ارز دیجیتال مانند بیت کوین در بازار ودیوید دارد و هر یک از آنها یک سری قوانینی دارند که نحوه کار آنها را راهنمایی می کنند. به این مجموعه قوانین پروتکل گفته می شود. بنابراین، هر یک از اینها چه ارتباطی با SegWit دارد؟

براید خرید VPN پر سرعت کلیک کنید.

Segwit سگویت

SegWit چیست؟

خب، مانند همه برنامه های رایانه ای، ارزهای رمزنگاری شده باید به روز شده و بهبود یابند. اشکالات و مشکلاتی کشف میشوند که باید برطرف شوند. این همانند همان اتفاقی است که وقتی سیستم کامپیوتری از شما می خواهد خاموش و به روزرسانی شود.

هنگامی که ارز رمزنگاری شده نیاز به به روزرسانی یا بهبود دارد، باید تغییراتی در پروتکل آن اعمال شود. SegWit به روزرسانی اعمال شده در پروتکل بیت کوین در سال گذشته بود.

در این راهنما، من می خواهم همه آنچه را که باید در مورد SegWit بدانید به شما بگویم. من قصد دارم به شما بگویم SegWit چیست و چگونه کار می کند. من همچنین قصد دارم به شما بگویم که چه پیشرفت هایی در شبکه بیت کوین ایجاد کرده است و این بهبودها برای کاربران آن چه معنایی دارد.

در پایان این راهنما، شما هرگز مجبور نخواهید شد از خود بپرسید، “SegWit چیست؟”

بیایید با بررسی اینکه SegWit از کجا آمده و آنچه که برای دستیابی به آن تلاش می کند شروع کنیم …

ایده SegWit اولین بار توسط پیتر وویل در یک کنفرانس بیت کوین در سال 2015 ارائه شد. وویل توسعه دهنده بیت کوین و بنیانگذار Blockstream است، یک شرکت نرم افزاری متخصص در زمینه امنیت دیجیتال برای خدمات مالی.

وویل SegWit را به عنوان راه حلی برای نقص در پروتکل بیت کوین پیشنهاد کرد. در توسعه نرم افزار، راه حلهای رفع نقص را وصله می نامند. مشکلی که وی می خواست رفع کند، انعطاف پذیری معامله نام دارد. قابلیت انعطاف پذیری در معامله راهی نادرست برای گفتن این نکته است که با تغییر دادن اطلاعات جزئی معامله، بیت کوین از کاربران ربوده می شود. نگران نباشید، من می خواهم همه اینها را در بخش بعدی بیشتر توضیح دهم.

پیشنهاد Wuille’s SegWit بحث بزرگی را در جامعه بیت کوین ایجاد کرد و نزدیک به دو سال از اجرای آن می گذشت. سرانجام در 23 آگوست 2017 فعال شد. همین پچ در تاریخ 10 مه 2017 برای پروتکل Litecoin اعمال شد.

توجه: Litecoin یک ارز رمزنگاری شده است که کد آن براساس پروتکل بیت کوین است. از آنجا که شباهت زیادی به هم دارند، مشکل انعطاف پذیری معامله را با هم مشترک دارند.

SegWit مشکل انعطاف پذیری معامله را برطرف کرد و همچنین بهبودهای دیگری را در پروتکل بیت کوین ایجاد کرد. با این حال، هنوز هم منتقدان زیادی دارد و همه کاربران شبکه بیت کوین از تغییرات استقبال نکرده اند. برخی از اعضای جامعه بیت کوین با SegWit بسیار مخالف هستند به طوری که رمزارزهای رقیب خود را ایجاد کرده اند!

قبل از اینکه به هر یک از این موارد بپردازیم، بیایید با دقت بیشتری به مشکل انعطاف پذیری معامله بپردازیم. بنابراین…

قابلیت انعطاف پذیری معامله چیست و SegWit برای جلوگیری از آن چه کاری انجام می دهد؟

قابلیت انعطاف پذیری معامله کاملاً پیچیده است. برای درک آن، ابتدا باید نحوه عملکرد معاملات بیت کوین را بفهمید …

سگویت Segwit

مبانی بلاکچین

بیت کوین شبکه بزرگی است که از هزاران رایانه به نام گره / نود / فول نود تشکیل شده است. هر گره یک رکورد کامل از هر معامله بیت کوین که تاکنون انجام شده است را نگه می دارد. این رکورد بلاکچین (Blockchain) نامیده می شود.

بیشتر کارهایی که در پردازش معاملات جدید انجام می شود توسط گره های خاصی به نام miner انجام می شود. کاربران برای کارهایی که انجام می دهند کارمزد معاملات ماینر ها را پرداخت می کنند. معاملات جدید تنها پس از آنکه ماینرها آنها را در گروه معاملات موسوم به بلاک قرار داد، قابل اضافه شدن است. هر بلوک در بلاکچین بیت کوین شامل 1 مگابایت اطلاعات تراکنش است.

پردازش یک بلوک از تراکنش ها در شبکه باید حدود 10 دقیقه طول بکشد اما طولانی تر می شود. شبکه بیت کوین می تواند بین 3 تا 7 تراکنش در ثانیه (Tx / s) پردازش کند. با این حال، وقتی شبکه شلوغ است، می تواند سرعت زیادی را کاهش دهد.

اکنون می خواهم از دو مثال استفاده کنم تا به شما نشان دهم چگونه معاملات ساده بیت کوین کار می کنند. اولین مورد یک معامله استاندارد بیت کوین خواهد بود. مورد دوم معامله ای خواهد بود که در آن یک کاربر با استفاده از قابلیت انعطاف پذیری معامله، بیت کوین را از کاربر دیگر بدزدد.

معاملات برای مبتدیان

الکس می خواهد 10 بیت کوین (BTC) برای دیوید ارسال کند. برای انجام این کار، الکس و دیوید به دو نوع اطلاعات نیاز دارند:

آدرس عمومی: این آدرس مانند آدرس ایمیل بیت کوین است. آدرس عمومی مکانی دیجیتالی برای “ارسال” بیت کوین توسط الکس است. دیوید نیز یک آدرس عمومی برای “دریافت” بیت کوین دارد. آدرس های عمومی توسط کل شبکه قابل مشاهده است.

کلید خصوصی: اگر آدرس های عمومی مانند آدرس های ایمیل باشد، کلیدهای خصوصی مانند گذرواژه هستند. آنها ثابت می کنند که آدرس های عمومی – و بنابراین خود بیت کوین – متعلق به الکس و دیوید است. فقط الکس می تواند کلید خصوصی خود را ببیند و فقط دیوید می تواند کلید خصوصی خود را ببیند.

بیایید ببینیم معامله در شبکه بیت کوین چگونه است … <

معامله استاندارد بیت کوین

چگونه 10 بیت کوین (10 BTC) از الکس به دیوید میرسد؟

  1. الکس درخواستی را به شبکه ارسال می کند. این درخواست شامل آدرس عمومی دیوید، مبلغ در حال ارسال (بر اساس BTC) و هزینه معامله برای ماینر ها است. این همچنین شامل امضای کلید خصوصی الکس است که وی برای اثبات اینکه ده بیت کوین برای ارسال دارد استفاده می کند. این اطلاعات امضا داده های شاهد نامیده می شود.
  2. استخراج کنندگان معامله را پردازش می کنند. آنها اطلاعات الکس را همراه با دیوید قرار داده و رمزگذاری می کنند. این بدان معنی است که آنها اطلاعات را به یک خط کد رایانه ای تبدیل می کنند. این کد شناسه تراکنش نام دارد.
  3. صف معاملات، منتظر پردازش هستند. اگر الکس هزینه معامله پایینی را ضمیمه کرده باشد، می تواند برای مدت طولانی در صف باشد! این مانند سفارش غذا در رستوران است. اگر به پیشخدمت سیخونک نزنید، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا غذای شما برسد!
    الکس می تواند با ارسال مجدد معامله با پرداخت هزینه بالاتر، روند کار را تسریع کند. شناسه تراکنش اکنون به شناسه تراکنش سایر کاربران اضافه شده و دوباره رمزگذاری می شود. این فرآیند تا رسیدن به حد 1 مگابایت اطلاعات معامله و تشکیل یک بلوک ادامه می یابد.
  4. بلوک تأیید شده است. این بلوک به شبکه متصل می شود و اگر بیش از نیمی از گره ها موافق باشند که اطلاعات دیوید در آن معتبر است، می تواند تأیید شود و به بلاکچین اضافه شود. دیوید 10 بیت کوین از الکس دریافت می کند.

اینگونه است که بیشتر معاملات بیت کوین اتفاق می افتد.