شبکه لایتنینگ که در زبان فارسی به شبکه صاعقه یا رعد و برق معنی میشود از جمله راه های بهبود موضوع مقیاس پذیری در بلاک چین مروط به رمز ارز مانند بیت کوین میباشد. این شبکه لایتنینگ به صورت خلاصه به انجام تراکنش های سریعتر و کم هزینه تر میتواند کمک کند.

برای خرید VPN برای کامپیوتر کلیک کنید.

شبکه لایتنینگ

بررسی چالش های شبکه لایتنینگ و پیشرفت های اخیر فن آوری

شبکه لایتنینگ بیت کوین (Bitcoin’s Lightening Network) لایه دوم اضافه شده به شبکه بیت کوین است که امکان انجام معاملات بین طرفین خارج از بلاکچین را فراهم می کند – که معاملات خارج از زنجیره نامیده می شود.

شبکه لایتنینگ اغلب به عنوان یک تغییر دهنده بازی در تکامل ارز رمزپایه در نظر گرفته شده است. این برنامه برای سرعت بخشیدن به زمان پردازش معاملات و کاهش هزینه های مرتبط با بلاکچین Bitcoin است. شبکه لایتنینگ توسط دو توسعه دهنده، تادئوس دریجا و جوزف پون، در سال 2015 طراحی شده است.

اگرچه شبکه لایتنینگ از بدو تأسیس رشد و توسعه را تجربه کرده است، اما چالش ها همچنان وجود دارد. نوسانات قیمت بیت کوین از تبدیل رمزنگاری به روشی گسترده برای پرداخت برای معاملات مصرف کننده و تجاری جلوگیری کرده است. همچنین، استفاده از Lightning Network هزینه های زیادی را در بردارد زیرا معاملات هنوز هم باید در بلاکچین انجام شود.

در این مقاله، ما به دلیل نیاز به شبکه لایتنینگ و سه مشکلی که شبکه با آن روبرو است، اشاره می کنیم. همچنین، با کاوش در تحولات فناوری اخیر که می تواند در سالهای آینده شبکه را تحت تأثیر قرار داده و بهبود بخشد، آینده شبکه لایتنینگ بیت کوین را مرور می کنیم.

نکات کلیدی شبکه لایتنینگ بیت کوین

درک شبکه لایتنینگ بیت کوین

با کسب محبوبیت بیت کوین، معاملات بیشتری در شبکه بلاک چین آن انجام می شود. فناوری Blockchain اساساً یک پایگاه داده اشتراکی است که در آن دفتر توزیع شده آن به شرکت کنندگان امکان می دهد تمام معاملات ثبت شده را مشاهده کنند. تراکنش هایی که در شبکه بلاکچین انجام می شود تراکنش های زنجیره ای نامیده می شود.

داشتن نسخه هایی از داده های توزیع شده برای شرکت کنندگان در شبکه، به جلوگیری از بروز مشکلات و اختلافات مربوط به معاملات و همچنین جلوگیری از کلاهبرداری کمک می کند. به عنوان مثال، اگر کسی به شبکه نفوذ کرده و جزئیات معامله را تغییر دهد، می توان نسخه های موجود در دفتر توزیع شده را بررسی کرد و معامله جعلی را متوقف کرد.

شبکه لایتنینگ بیت کوین

مقیاس پذیری بیت کوین

با این وجود، از آنجا که همه شرکت کنندگان یا گره ها کپی تراکنش ها را دریافت می کنند، روند اعتبار سنجی تراکنش ها توسط هر گره – که ماینر نامیده می شود – در شبکه می تواند سیستم را به خصوص در دوره هایی که حجم معاملات بالایی دارند، متلاشی کند.

در نتیجه، بیت کوین با یک مسئله مقیاس پذیری روبرو شده است، به این معنی که وقتی شبکه سعی می کند تراکنش های بیشتری را همزمان پردازش کند، چالش هایی وجود دارد. برای اینکه بیت کوین به سطح بعدی برود و داده های بیشتری پردازش کند، شبکه باید مقیاس ایجاد کند، که به شما امکان پردازش سریع و کارآمد معاملات بیشتری را می دهد.

تأخیر در شبکه منجر به افزایش هزینه های معامله شده است زیرا ماینرها مدت زمان بیشتری برای تأیید معاملات نیاز دارند. همچنین، شرکت کنندگان می توانند برای پردازش سریعتر معاملات خود، هزینه بالاتری را نیز پرداخت کنند. شبکه لایتنینگ بیت کوین برای کمک به بهبود زمان پردازش، ایجاد مقیاس پذیری و کاهش هزینه های معاملات شبکه معرفی شد.

شبکه لایتنینگ

به طور خلاصه، شبکه لایتنینگ به شرکت کنندگان این امکان را می دهد تا با استفاده از کیف پول دیجیتال خود بیت کوین را بدون هیچ گونه هزینه ای بین یکدیگر منتقل کنند. کانال های پرداخت بین دو کاربر ایجاد می شوند تا بتوانند با یکدیگر معامله کنند – به عبارت دیگر معاملات خارج از زنجیره. شبکه لایتنینگ لایه دیگری است که به بلاکچین بیت کوین اضافه شده است تا بتواند پرداخت های خرد بین شرکت کنندگان را پردازش کند.

هدف این شبکه ایجاد کانالهایی بود که در آنها پرداختها بدون هیچ گونه هزینه و تأخیری بین کاربران انجام شود. با اجازه دادن به معاملات خارج از زنجیره ای، زمان پردازش و تعداد معاملات انجام شده از طریق شبکه درون زنجیره ای بهبود می یابد .

شبکه لایتنینگ به طور کامل مشکل هزینه معامله Bitcoin را حل نمی کند

از شبکه Lightning اغلب به عنوان راه حلی برای مشکل افزایش کارمزد معاملات بیت کوین یاد می شود. طرفداران آن ادعا می کنند که هزینه های معاملات، که یکی از پیامدهای مستقیم مسدود شدن شبکه Bitcoin است، پس از حذف معاملات از بلاک چین اصلی، کاهش می یابد.

اما ازدحام بیت کوین یکی از چندین عاملی است که بر کارمزد معاملات آن تأثیر می گذارد. علاوه بر این، هزینه ارز رمزنگاری شده م aلفه بزرگی در هزینه های کلی شبکه لایتنینگ است.

Bitcoin lightening network

باز و بسته شدن هزینه های کانال

به طور خاص، دو بخش برای هزینه های آنها وجود دارد. قسمت اول شامل هزینه ای معادل هزینه های معامله Bitcoin به منظور باز و بسته کردن کانال های بین طرفین است. اگرچه شبکه لایتنینگ اجازه پرداخت بین دو طرف را می دهد، معامله یا سپرده اولیه باید از طریق زنجیره انجام شود.

پس از آن دو طرف می توانند معاملات متعدد بین یکدیگر را پردازش کنند، اما پس از تسویه حساب، آنها باید معامله مختصری را برای مبلغ تسویه شده در بلاکچین ثبت کنند.

هزینه های مسیریابی

علاوه بر هزینه های تراکنش برای باز و بسته کردن کانال ها، یک هزینه مسیریابی جداگانه برای انتقال پرداخت بین کانال ها وجود دارد. از آنجا که هزینه های شبکه لایتنینگ بسیار کم است، از لحاظ تئوری، باید شرکت کنندگان بیشتری را جذب کند.

با این حال، اگر کارمزد برای مسیریابی پرداخت بین گره ها بسیار کم باشد، ممکن است هیچ انگیزه ای برای گره ها برای تسهیل پرداخت ها وجود نداشته باشد. همچنین، همانطور که مشاغل از شبکه لایتنینگ به عنوان روش پرداخت استفاده می کنند، ممکن است هزینه هایی را نیز دریافت کنند

این مشکل با رویکردی است که سایر ارزهای رمزپایه برای افزایش تجارت پرداخت خود در پیش گرفته اند. به عنوان مثال، Dash دارای پلاگین های نرم افزاری رایگان برای بارگیری و استفاده از تجار است.

Dash از Masternodes استفاده می کند که باید 1000 دلار در سکه Dash سپرده گذاری کرده باشد تا بتوانند تراکنش ها را خیلی سریع تصویب کنند. هزینه های کاربران برای هر تراکنش تقریباً دو سنت است و پرداخت Dash در بیش از 4000 بازرگان موجود است.