چیزی که به عنوان کیف پول کاغذی در حوزه رمز ارز دیجیتال شناخته میشود در واقع همان کلید خصوصی است که بر روی کاغذ به صورت فیزیکی چاپ شده است.

برای حرید VPN کامپیوتر کلیک کنید.

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال
قبل از اقدام به تهیه کیف پول کاغذی مطالعه این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول کاغذی مکانیزمی آفلاین برای ذخیره بیت کوین است. برخلاف ارز فیات، هیچ نمایش فیزیکی بیت کوین (یا اکثر انواع دیگر ارزهای رمزپایه) وجود ندارد. بلکه کیف پول هایی که برای ذخیره رمز ارز های دیجیتال استفاده می شوند معمولاً برنامه های نرم افزاری هستند که هنگام انجام معاملات به تسهیل به روزرسانی دفتر بلاکچین کمک می کنند.

کیف پول های کاغذی با کیف پول های به اصطلاح گرم (هات – Hot) متفاوت هستند زیرا جدا از اینترنت کار می کنند. با این حال، آنها هنوز بیت کوین فیزیکی را ذخیره نمی کنند. کیفیت کاغذ این کیف پولها در درجه اول به روش دسترسی صاحب ارز رمزپایه اشاره دارد.

کیف پول های کاغذی در درجه اول در سال های اولیه بیت کوین محبوب بودند. در سال های اخیر، کاربران ارزهای رمزپایه تمایل دارند که روش های دیگر برای حفظ منابع خود استفاده کنند.

نکات کلیدی درباره کیف پول کاغذی

درک یک کیف پول کاغذی

مانند کیف پول داغ، کیف پول کاغذی نیز از کلیدهای عمومی و خصوصی استفاده می کند. کاربران ارز رمزنگاری شده که مایل به نگهداری دارایی های خود در کیف پول کاغذی هستند، معمولاً مراحل چاپ کلید خصوصی را بر روی یک کاغذ طی می کنند.

برای کسانی که علاقه مند به راه اندازی کیف پول کاغذی هستند، اولین قدم بازدید از یک سایت تولید کننده کیف پول است که به صورت تصادفی کلیدها و کدهای QR مربوطه را ایجاد می کند. تعدادی از این سایت ها برای مثال برای شما آورده شده است:

 

 

معمولاً توصیه می شود که کاربران هنگام دسترسی به کلیدها، دسترسی به اینترنت را از دسترس خارج کنند و پس از ایجاد کلیدها، تاریخچه اینترنت را پاک کنند. در حالت ایده آل، آنها در یک رایانه کاملاً جدید تولید می شوند تا کاملاً از هرگونه تداخل بدافزار جلوگیری شود.

البته، این برای اکثر کاربران عملی نخواهد بود، اما همه باید – حداقل – قبل از تولید کلیدها، وجود یا عدم وجودیک بدافزار را در رایانه خود بررسی کنند. با اطمینان از حفظ کاغذ، کدها را چاپ کنید: نگذارید آسیب ببیند یا گم شود.

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در مورد کیف پول ها می توان کدها را اسکن کرد، اما برای سهولت انجام معاملات، کاربر باید “کیف پول زنده” (یکی به اینترنت متصل) داشته باشد. از کیف پول زنده می توان برای “جارو” کردن کیف پول کاغذی، انتقال موثر سکه ها از کیف پول کاغذی به کیف پول زنده استفاده کرد.

کیف پول کاغذی
منبع عکس : https://coinswitch.co

جوانب مثبت و منفی کیف پول های کاغذی

مدت ها بود که کیف پول های فیزیکی یکی از ایمن ترین روش های ذخیره بیت کوین در نظر گرفته می شد. اگر به درستی ساخته شده باشد و به شرط رعایت برخی اقدامات احتیاطی، دسترسی به دارایی های بیت کوین برای کاربر متخاصم تقریباً غیرممکن است.

کیف پول کاغذی یک روش کاملاً ایمن برای در امان ماندن بیت کوین از حملات سایبری، بدافزارها و غیره محسوب می شود. اما مهم است که به یاد داشته باشید این بیت کوین نیست که مانند ارز معمولی چاپ می شود.

این اطلاعات ذخیره شده در کیف پول بیت کوین یا کیف پول دیجیتال است که چاپ می شود. داده های موجود در کیف پول شامل کلید عمومی (آدرس کیف پول) است که به افراد امکان می دهد پول را به آن کیف پول منتقل کنند و کلید خصوصی که دسترسی به هزینه های مالی را فراهم می کند.

بنابراین، بیت کوین ها به صورت آفلاین ذخیره نمی شوند – کلیدهای مهم به صورت آفلاین ذخیره می شوند.

این شکل از ذخیره سازی سرد به شکل کیف پول کاغذی مزایای امنیتی زیادی را به همراه دارد. کاربر کم و بیش در برابر حملات سایبری و بدافزار آسیب پذیر است زیرا دسترسی به کلید خصوصی کاربر از طریق آن روشهای حملات به سادگی امکان پذیر نیست.

البته، ایمنی این اسناد فیزیکی نیز به طور کامل تضمین نمی شود – اگر یک هکر احتمالی موقعیت کیف پول کاغذی شما را کشف کند و آن را به طور فیزیکی بدزدد، می توانند به دارایی های بیت کوین شما دسترسی پیدا کنند.

برخی از کاربران کیف پول کاغذی را پنهان یا مخفی می کنند. کیف پول کاغذی همچنین باید در برابر آسیب های جسمی محافظت شود. اگر کلیدها محو شوند دیگر قابل اسکن نیستند، کاربر دیگر هرگز نمی تواند به بیت کوین های ارسالی به آن آدرس دسترسی پیدا کند.

حتی استفاده از نوع چاپگر نادرست (به عنوان مثال چاپگرهای غیر لیزری می توانند جوهر را پخش کنند) ممکن است به کیف پول کاغذی آسیب برساند. در حالی که کیف پول های کاغذی دارای مزایای امنیتی هستند، اما خطرات آن نیز به وجود می آید – برخی از آنها شدید است.

اگرچه ممکن است هکرها نتوانند به کلیدهای کاغذی چاپ شده دسترسی پیدا کنند، اما روش های دیگری برای یافتن این اطلاعات ارزشمند وجود دارد. چاپگرهایی که به شبکه های بزرگتر متصل هستند اغلب اطلاعات را ذخیره می کنند و می توان بدافزارها را به طور پنهانی برای سرقت کلیدها در طی مراحل تولید نصب کرد.

برای بسیاری از کاربران، خطر بزرگتر کیف پول کاغذی به خطای کاربر برمی گردد. اگر چاپگر از جوهر ارزان قیمت استفاده کند، ممکن است با گذشت زمان کار کند، خونریزی کند یا محو شود و کیف پول را از دسترس خارج کند. اگر کاغذ گم شود، دزدیده شود، پاره شود یا در غیر این صورت آسیب ببیند، همین نگرانی ها وجود دارد.

اگر کاربر یک کلید را اشتباه بخواند یا اگر نرم افزار کیف پول دیگر قالب کلید خصوصی کیف پول چاپی را تشخیص ندهد، اینها مشکلاتی را نیز به وجود می آورد. اخیراً، سرمایه گذاران به استفاده از کلیدهای خصوصی خام در کیف پول های کاغذی به عنوان یک خطر و خطای کاربر اشاره کرده اند.

کلیدهای خصوصی رمزگذاری نشده به راحتی در معرض دید کاربران دیگر قرار می گیرند یا به طور تصادفی می توانند بجای دریافت بیت کوین برای ارسال بیت کوین استفاده شوند، به خصوص اگر کاربران با سیستم کلید آشنا نباشند.