در این مقاله درباره سختی شبکه / سختی استخراج رمز ارز دیجیتال توضیحات کاملی آورده شده است تا در درک مفهوم کلی این موضوع ابهامی برای شما باقی نماند.

برای خرید وی پی ان ترید کلیک کنید.

سختی استخراج رمز ارز دیجیتال
سختی استخراج رمز ارز دیجیتال جزو مفاهیمیست که اگر درگیر ارز رمز پایه هستید، دانستن آن برای شما مفید خواهد بود.

 

سختی استخراج در شبکه رمز ارز دیجیتال چیست؟

سختی استخراج رمز ارز دیجیتال معیاری است برای دشوار کردن استخراج بلو

 

ک در بلاکچین برای یک ارز رمزپایه خاص. یک سختی استخراج بالای رمز ارز دیجیتال به معنای آن است که برای تأیید معاملات وارد شده در بلاکچین – فرآیندی به نام استخراج – به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارد.

سختی استخراج رمز ارز دیجیتال پارامتری است که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه از آن استفاده می کنند تا با تغییر قدرت هش شبکه، میانگین زمان بین بلوک ها ثابت بماند. سختی استخراج رمز ارز دیجیتال مهم است، زیرا یک مشکل بالا می تواند به امنیت شبکه بلاکچین در برابر حملات مخرب کمک کند.

نکات کلیدی درباره سختی استخراج رمز ارز دیجیتال

درک سختی شبکه / سختی استخراج

بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه که از بلاکچین های اثبات کار استفاده می کنند، از طریق فرآیند

استخراج بدست می آیند. ماینرها معاملات انجام شده در بلاکچین را بررسی می کنند و وظایف حسابرسان را برای جلوگیری از تقلب و اطمینان از قانونی بودن معاملات انجام می دهند.

استخراج توسط بنیانگذار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو انجام شد. در این سیستم، ماینرها – که نرم افزار رمز ارز دیجیتال را روی رایانه های خود اجرا می کنند – برای یافتن یک بلاک جدید با اضافه کردن جدیدترین دسته داده معاملات به زنجیره، رقابت می کنند. وقتی تراکنش های کافی تأیید شد، بلاک جدیدی به بلاکچین اضافه می شود.

ممکن است ماینر ها برای تلاش خود هزینه ای دریافت کنند اما قبل از اینکه ماینر در صورت وجود بخواهد هزینه ای را دریافت کند، شرایط دیگری نیز وجود دارد. میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج یک بلوک با سختی استخراج رمز ارز دیجیتال نشان داده می شود. مدت زمان لازم برای پیدا کردن یک بلاک جدید منوط به سطح سختی استخراج رمز ارز دیجیتال و شانس تصادفی است.

برای اندازه گیری سختی استخراج رمز ارز دیجیتال در یک بلاک

 

جدید، درک قدرت هش، که بیانگر قدرت محاسباتی ترکیبی است که برای استخراج و پردازش معاملات در بلاکچین استفاده می شود، مهم است.

هاش های تصادفی

هش یک کد عددی است که برای نشان دادن کلمات یا داده ها استفاده می شود. ماینرها دسته ای از داده های تراکنش را می گیرند و از طریق الگوریتم هش اجرا می کنند، یک تابع یک طرفه که – با توجه به مجموعه خاصی از داده ها – همیشه همان خروجی را تولید می کند، اما خروجی آن برای نمایش داده های اصلی قابل برگشت نیست.

از الگوریتم های هش کردن برای ایجاد این کدهای هش تصادفی استفاده می شود. قبل از افزودن داده های جدید به زنجیره بلوک، استخراج کنندگان باید برای تولید هش کمتر یا مساوی با یک مقدار عددی به نام هش هدف با یکدیگر رقابت کنند.

سختی استخراج رمز ارز دیجیتال

ماینرها فرآیند هش کردن را با تغییر یک مقدار واحد، به نام nonce یا عددی که یک بار استفاده می شود، به پایان می رسانند و هر بار که nonce تغییر می کند، یک هش جدید با مجموعه اعداد خاص خود ایجاد می شود.

هیچ راهی برای پیش بینی هش وجود ندارد و از آنجا که هر مجموعه داده فقط یک خروجی برای یک تابع هش معین دارد، ماینرها باید فرآیند افزودن یک nonce جدید به داده را تکرار کنند تا زمانی که نیاز هش را برآورده کنند.

سختی استخراج رمز ارز دیجیتال

شرایطی که یک هش نیاز دارد تا با آن برخورد کند همان مفهوم سختی استخراج رمز ارز دیجیتال است. یک هش معتبر باید زیر یک مقدار هدف خاص باشد که به طور خودکار (و به صورت دوره ای تنظیم می شود) توسط پروتکل رمز ارز دیجیتال شده تنظیم می شود. هرچه مقدار هدف کمتر باشد، تکرارهای عملکرد هش برای استخراج یک ماینر باید بیشتر باشد تا نتیجه قابل قبولی بگیرد. به عبارت دیگر، سختی استخراج بالاتر.

از نظر تئوری یک ماینر می تواند خوش شانس باشد و در اولین تلاش یک هش معتبر برای یک بلوک معین بدست آورد. با این حال، با گذشت زمان، سختی استخراج بالاتر به این معناست که ماینرها باید به طور متوسط ​​تعداد بیشتری از هر بلوک را از طریق مراحل مربوط وصل کنند.

افراد و سازمان ها از طریق سکوهای استخراج خود از قدرت محاسباتی برای پردازش داده ها و تولید هش ها استفاده می کنند. قدرت هش یک شبکه رمز ارز دیجیتال نشان دهنده نرخ هش کل دکل های استخراج است. نرخ هش تعداد هش است که می تواند در هر ثانیه محاسبه شود.

از آنجا که هر هش به طور تصادفی ایجاد می شود، ممکن است میلیون ها حدس یا هش قبل از برآورده شدن نیاز به هش هدف و ضرب سکه های رمز ارز جدید برای ماینر موفق، طول بکشد. فقط در این صورت است که تراکنش ها به بلاک جدیدی در بلاکچین اضافه می شوند. به نوعی، فرآیند هش مانند سیستم لاتاری است. در نتیجه، سکه های جدید از طریق این فرآیند استخراج صادر می شوند. هرچه نرخ هش بالاتر باشد، برای یک کلاهبردار دشوار است که بتواند کنترل بلاکچین را کنترل کند، زیرا نیروی هش بیشتر لازم است. به عبارت دیگر، هرچه سختی استخراج بالاتر باشد، امنیت شبکه نیز بیشتر است.

مزایای سختی استخراج رمز ارز دیجیتال

ممکن است تعجب کند که چرا شرکت کنندگان در یک شبکه سختی استخراج رمز ارز دیجیتال بالاتری را ایجاد می کنند، اگر نتیجه این کار ماینرها عملکرد مشابه را بارها و بارها تکرار کنند. سختی استخراج رمز ارز دیجیتال دو مزیت اساسی دارد.

 

نرخ ثابت بلوک های جدید

کاغذ سفید بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو توضیح می دهد که چگونه مشکل اثبات کار به تولید مداوم بلوک های جدید اضافه شده به بلاک چین کمک می کند.

 

“برای جبران افزایش سرعت سخت افزار و علاقه متفاوت به اجرای گره ها در طول زمان، دشواری اثبات کار با یک میانگین متحرک که تعداد متوسط ​​بلوک ها را در ساعت هدف قرار می دهد تعیین می شود. اگر خیلی سریع تولید شوند، مشکل افزایش می یابد. ”

بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که به طور متوسط ​​هر 10 دقیقه یک بلاک جدید به بلاک چین اضافه می کند. سایر ارزهای رمزنگاری شده به دنبال بلوک های بیشتر هستند. به عنوان مثال، litecoin 2.5 دقیقه هدف دارد. مسئله این است که میزان قدرت محاسباتی که استخراج کنندگان شبکه به طور جمعی کنترل می کنند می تواند بسیار متفاوت باشد.

 

وقتی ساتوشی ناکاموتو اولین بلوک را استخراج کرد، فقط یک دستگاه در شبکه وجود داشت – احتمالاً یک لپ تاپ یا رومیزی ساده. امروزه تعدادی مزارع گسترده ASIC به اندازه انبار وجود دارد. ASIC ها ماشین هایی هستند که به طور خاص طراحی شده اند تا عملکردهای هش را در اسرع وقت انجام دهند.

 

به منظور اطمینان از اینکه شبکه یک بلوک جدید با نرخ متوسط ​​ثابت ایجاد می کند، نرم افزار تنظیم شده است که به طور خودکار هش هدف را بالا یا پایین تنظیم می کند، که به ترتیب مشکل کم یا زیاد را ایجاد می کند. وقتی ناکاموتو بلوک پیدایش را استخراج کرد، سختی بیت کوین یکی بود.

 

امنیت شبکه استخراج

نرخ هش کلی بینشی در مورد امنیت یک شبکه ارزهای رمزنگاری شده ارائه می دهد زیرا کلاهبرداران یا بازیگران بد برای کنترل کنترل حملات مخرب باید بر کل قدرت هش شبکه غلبه کنند. رایانه های مخصوص طراحی شده برای انجام توابع هشینگ استفاده می شوند که قادرند در هر ثانیه میلیاردها حدس را برای حل مشکل هشینگ بزنند.

 

هرچه دشواری رمز ارز بیشتر باشد، حدس یا هش بیشتری برای رسیدن به نیاز هش مورد نیاز است. در نتیجه، این فرایند به دست آوردن کنترل اکثریت – که اکثریت 51 درصد نامیده می شود – برای یک شبکه بلاکچین، برای مهاجمان بسیار دشوار و گران تمام می شود.