استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین (Bitcoin Mining) فرایندی است که بیت کوین های جدید در آن وارد گردش می شوند، اما همچنین یک مؤلفه مهم در نگهداری و توسعه دفتر کل بلاکچین است. این کار با استفاده از رایانه های بسیار پیچیده ای انجام می شود که مسائل ریاضی محاسباتی بسیار پیچیده ای را حل می کنند.

برای خرید VPN ویژه ترید کلیک کنید.

استخراج بیت کوین
مطالب مهم و مرتبط با استخراج بیت کوین وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

استخراج ارزهای رمزپایه سخت مانند استخراج بیت کوین، پرهزینه و فقط به صورت پراکنده پاداش دارد. با این وجود، استخراج بیت کوین برای بسیاری از سرمایه گذاران علاقه مند به ارزهای رمزپایه جذابیت مغناطیسی دارد زیرا ماینرها برای کار خود با کریپتو توکن (Crypto Token) پاداش می گیرند.

این ممکن است به این دلیل باشد که انواع کارآفرین استخراج بیت کوین را به عنوان پولی از بهشت ​​می دانند، مانند جویندگان طلای کالیفرنیا در سال 1849. و اگر از نظر فنی تمایل دارید، چرا این کار را نکنید؟

با این حال، قبل از اینکه وقت و تجهیزات خود را سرمایه گذاری کنید، این توضیحات آورده شده در اینجا را بخوانید تا ببینید آیا استخراج بیت کوین واقعاً برای شما مناسب است یا خیر.

ما در درجه اول بر بیت کوین تمرکز خواهیم کرد (در کل، هنگام مراجعه به شبکه یا ارز رمزپایه به عنوان یک مفهوم از “بیت کوین” استفاده خواهیم کرد و هنگامی که به برخی از توکن های خاص اشاره می کنیم “بیت کوین”).

برای مطالعه وایت پیپر بیت کوین کلیک کنید. (وایت پیپر چیست؟)

نکات کلیدی درباره استخراج بیت کوین / ماینینگ ارز دیجیتال

یک طلا جدید

تسویه حساب اصلی بسیاری از استخراج ها، احتمال جایزه گرفتن با بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری که در شبکه آن در حال ماین کردن هستید، میباشد. همانطور که گفته شد، مطمئناً برای داشتن ارز رمزنگاری شده نیازی به استخراج نیستید.

همچنین می توانید ارزهای رمزپایه را با استفاده از ارز های دیگر خریداری کنید. شما می توانید آن را در صرافی مانند Binance (برای کسب اطلاعات بیتشر درباره بایننس کلیک کنید) با استفاده از رمزنگاری دیگر معامله کنید (به عنوان مثال، با استفاده از Ethereum یا NEO برای خرید بیت کوین).

برای خرید آی پی ثابت برای معاملات ارز دیجیتال کلیک کنید.

حتی می توانید آن را از طریق خرید، انتشار پست های وبلاگ در سیستم عامل هایی که به کاربران ارز رمزنگاری شده پرداخت می کنند، یا حتی حساب های رمزنگاری سودآور راه اندازی کنید.

یک نمونه از پلتفرم های وبلاگ رمزنگاری Steemit است که نوعی Medium است با این تفاوت که کاربران می توانند با پرداخت پول رمزنگاری اختصاصی به نام STEEM به وبلاگ نویسان پاداش دهند. STEEM سپس می تواند در جای دیگری با بیت کوین معامله شود.

پاداش بیت کوین که استخراج کنندگان دریافت می کنند انگیزه ای است که افراد را برای کمک به هدف اصلی استخراج دارای انگیزه می کند: مشروعیت بخشیدن و نظارت بر معاملات بیت کوین، اطمینان از اعتبار آنها.

از آنجا که این مسئولیت ها در میان بسیاری از کاربران در سرتاسر جهان پخش شده است، بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده “غیرمتمرکز” است، یا به هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یا دولت برای نظارت بر مقررات آن اعتماد نمی کند.

استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین سرمایه بالایی میطلبد پس قبل از اقدام به آن به درستی درباره آن فکر کنید.

نحوه استخراج بیت کوین

کارگران معدن در ازای کار خود به عنوان حسابرسی حقوق می گیرند. آنها در حال بررسی اعتبار قانونی معاملات بیت کوین هستند. این کنوانسیون برای حفظ صداقت کاربران بیت کوین است و توسط بنیانگذار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو طراحی شده است. با تأیید معاملات، ماینرها به جلوگیری از double-spending problem کمک می کنند.

مشکل دوبار خرج کردن یا همان “double-spending problem” سناریویی است که در آن صاحب بیت کوین همان بیت کوین را به طور غیرقانونی دو بار خرج می کند. با ارز فیزیکی، این مسئله ای نیست: هرگاه اسکناس 20 دلاری را برای خرید یک بطری ودکا به شخصی تحویل دهید، دیگر آن را ندارید.

بنابراین خطری وجود ندارد که بتوانید از همان اسکناس 20 دلاری برای خرید بلیط های لوتو در جایی دیگر استفاده کنید. در حالی که امکان ساخت پول نقد تقلبی وجود دارد، اما دقیقاً مشابه بحث مطرح شده در اینجا نیست.

با وجود ارز دیجیتال، همانطور که در اینجا توضیح می دهیم، “این خطر وجود دارد که دارنده بتواند کپی توکن دیجیتال را بسازد و آن را برای یک تاجر یا طرف دیگر بفرستد و نسخه اصلی را حفظ کند.”

بیایید بگوییم شما یک اسکناس قانونی 20 دلاری داشتید و یک تقلبی از همان 20 دلار. اگر بخواهید هم قبض واقعی و هم جعلی را خرج کنید، شخصی که به زحمت نگاهی به شماره سریال هر دو صورتحساب می اندازد، می بیند که آنها شماره یکسانی هستند و بنابراین یکی از آنها باید نادرست باشد.

کاری که یک استخراج کننده بیت کوین انجام می دهد مشابه آن است – آنها تراکنش ها را بررسی می کنند تا مطمئن شوند کاربران سعی نکرده اند به طور نامشروع دو بیت کوین مشابه را دو بار صرف کنند. این یک تشبیه کامل نیست – ما جزئیات بیشتری را در زیر توضیح خواهیم داد.

هنگامی که ماینرها تراکنش های بیت کوین به ارزش 1 مگابایت (مگابایت) را تأیید کردند، که به عنوان “بلاک” شناخته می شود، آن ماینرها واجد شرایط دریافت پاداش بیت کوین هستند (اطلاعات بیشتر در مورد پاداش بیت کوین نیز در زیر آورده ایم).

محدودیت 1 مگابایتی توسط ساتوشی ناکاموتو تعیین شد و جای بحث دارد، زیرا برخی از ماینرها بر این باورند که برای قرار دادن داده های بیشتر، باید اندازه بلوک افزایش یابد، این به معنای این است که شبکه بیت کوین می تواند معاملات را سریعتر پردازش و تأیید کند.

توجه داشته باشید که تأیید معاملات به ارزش 1 مگابایت، یک استخراج کننده بیت کوین را واجد شرایط کسب بیت کوین می کند – هرکسی که معاملات را تأیید کند، پرداخت نمی شود.

از نظر تئوری 1 مگابایت تراکنش می تواند به اندازه یک معامله کوچک باشد (اگرچه این اصلاً رایج نیست) یا چندین هزار معامله. این بستگی به این دارد که معاملات چه مقدار داده را به خود اختصاص می دهند.

استخراج ارز دیجیتال

“بنابراین پس از آن همه کار در تأیید معاملات، من هنوز ممکن است هیچ بیت کوینی برای آن دریافت نکنم؟”

این صحیح است.

برای کسب بیت کوین باید دو شرط را داشته باشید. یکی مسئله تلاش است. یکی مسئله شانس است.

  1. شما باید تراکنش های ارزش 1 مگابایت را تأیید کنید. این بخش آسان است.
  2. شما باید اولین ماینر باشید که به یک جواب صحیح یا نزدیکترین پاسخ به یک مسئله عددی می رسید. این فرایند به عنوان اثبات کار نیز برای استخراج بیت کوین شناخته می شود.

“منظورتان،” پاسخ صحیح به یک مسئله عددی “است؟”

خبر خوب: هیچ ریاضی یا محاسبات پیشرفته ای در کار نیست. شاید شنیده باشید که دستگاه های استخراج بیت کوین در حال حل مسائل دشوار ریاضی هستند – این دقیقاً درست نیست.

کاری که آنها در واقع انجام می دهند این است که اولین ماینر است که با یک عدد هگزادسیمال 64 رقمی (“هش”) که کمتر یا برابر با هش هدف است، جور در آمده است. اساساً حدس و گمان است.

خبر بد: این حدس است، اما با توجه به تعداد کل حدس های احتمالی برای هر یک از این مشکلات در جهت استخراج بیت کوین در حد تریلیون ها، کار فوق العاده دشواری است.

برای اینکه ابتدا یک مشکل حل شود، استخراج کنندگان به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند. برای استخراج موفقیت آمیز، باید “نرخ هش” بالایی داشته باشید که بر حسب مگا هش در ثانیه (MH / s)، گیگاگاث در ثانیه (GH / s) و تراه هاش در ثانیه (TH / s) اندازه گیری می شود.

این تعداد زیادی هش است….

اگر می خواهید تخمین بزنید که با نرخ هش دکل استخراج خود چه مقدار بیت کوین می توانید استخراج کنید، سایت Cryptocompare یک ماشین حساب مفید را در این زمینه ارائه می دهد.

استخراج و گردش بیت کوین

علاوه بر پوشاندن جیب ماینرها و حمایت از اکوسیستم بیت کوین، ماینینگ یک هدف حیاتی دیگر را نیز دنبال می کند: این تنها راه رهاسازی ارز رمزنگاری شده جدید در گردش است. به عبارت دیگر، ماینرها اساساً “ضرب” ارز می کنند. به عنوان مثال، تا سپتامبر 2021، حدود 18.82 میلیون بیت کوین در گردش بود، از مجموع نهایی 21 میلیون.

گذشته از سکه هایی که از طریق بلوک پیدایش (اولین بلوک، که توسط بنیانگذار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده است) ضرب شده است، تک تک آن بیت کوین ها به دلیل استخراج کنندگان به وجود آمده اند. در غیاب استخراج کنندگان، بیت کوین به عنوان یک شبکه هنوز وجود خواهد داشت و قابل استفاده است، اما هرگز هیچ بیت کوین اضافی وجود نخواهد داشت. با این حال، از آنجا که نرخ بیت کوین “استخراج شده” با گذشت زمان کاهش می یابد، بیت کوین نهایی تا حدود سال 2140 منتشر نخواهد شد. این بدان معنا نیست که تأیید تراکنش ها متوقف می شود. ماینرها همچنان تراکنش ها را تأیید می کنند و هزینه ای برای انجام این کار به منظور حفظ یکپارچگی شبکه بیت کوین پرداخت می شود.

گذشته از سود کوتاه مدت بیت کوین، معدنچی بودن سکه می تواند به شما قدرت “رای” دهد در صورتی که تغییرات در پروتکل شبکه بیت کوین پیشنهاد شود. این پروتکل به عنوان BIP (پروتکل بهبود بیت کوین) شناخته می شود. به عبارت دیگر، معدنچیان تا حدی در روند تصمیم گیری در مورد مواردی مانند چنگال تأثیر می گذارند.

یک ماینر چقدر درآمد دارد

پاداش استخراج بیت کوین تقریباً هر چهار سال یکبار کاهش می یابد. در سال 2012، این مقدار به 25 BTC نصف شد. تا سال 2016، این مقدار دوباره به نصف 12.5 BTC رسید. در 11 مه 2020، پاداش دوباره نصف شد و به 6.25 BTC رسید.

در سپتامبر سال 2021، قیمت بیت کوین حدود 45000 دلار برای هر بیت کوین بود، به این معنی که شما برای تکمیل یک بلوک 281،250 دلار (6.25 45 45000) به دست آورده بودید. 4 ممکن است به نظر برسد که انگیزه بدی برای حل این مشکل پیچیده هش نیست. اگر می خواهید دقیقاً زمان وقوع این نیمه ها را پیگیری کنید، می توانید از ساعت بیت کوین که این اطلاعات را در زمان واقعی به روز می کند، مشورت کنید. جالب اینجاست که قیمت بازار بیت کوین در طول تاریخ خود با کاهش سکه های جدید وارد شده در گردش مطابقت داشته است. این کاهش نرخ تورم کمیابی را افزایش داده و از نظر تاریخی قیمت با آن افزایش یافته است.