امروزه میتوان گفت هیچ کشوری بدون سانسور اینترنت و فضای مجاز وجود ندارد اما اینترنت به طور رایگان اطلاعات و خدمات را برای همه فراهم می کند، اما در مورد افرادی که در برخی کشورها زندگی می کنند، چنین نیست. دولت های آنجا معتقدند که دسترسی به اینترنت فقط به وب سایت ها و سرویس هایی که از نظر آنها مناسب یا خطرناک نیستند محدود می شود.

برای خرید فیلترشکن کلیک کنید.

کاملاً معمول است که کشورها از خدمات مانند رسانه های اجتماعی، وب سایت های خبری، وبلاگ ها و غیره به نام حفظ امنیت ملی یا محافظت از شهروندان در برابر هر چیزی که به “هماهنگی ملی” آسیب برساند، جلوگیری می کنند.

در واقع این یک ترفند برای پنهان کردن شهروندان از تأثیرات خارجی و دیدن تصویری بزرگتر است. اما اگر از VPN خوبی استفاده می کنید، می توانید به اینترنت آزادانه دسترسی داشته باشید.

10 کشور سانسور کننده اینترنت به صورت سنگین

کره شمالی سانسور اینترنت

کره شمالی

کره شمالی بدترین حالت هنگام سانسور اینترنت است. اوضاع به حدی وخیم است که اکثر مردم حتی به تلفن های همراه دسترسی ندارند، چه رسد به اینترنت.

فقط سیاستمداران و پرسنل نظامی از امکان لوکس اینترنت برخوردار هستند و حتی در این صورت نسخه ای به شدت سانسور شده توسط دولت قابل دسترسی است. صادقانه بگویم، حتی VPN نیز در آنجا نمی تواند به شما کمک زیادی کند، زیرا به دست آوردن اتصال اینترنت بسیار دشوار است.

چین سانسور اینترنت

چین

در قرن بیست و یکم، دیوار آتش بزرگ چین اصطلاحی مشهورتر از دیوار چین است. سانسور اینترنت در کشور چین مانند این است که در زندانی بزرگ زندگی میکنید.

رسانه های اجتماعی، گوگل، وب سایت های خبری و غیره به طور فعال توسط دولت کمونیست مسدود می شوند و وبلاگ نویسان و مخالفان مورد پیگیری و آزار و اذیت قرار می گیرند. امروزه در چین به سختی کاربران در حال استفاده از VPN هستند.

اریتره سانسور اینترنت

اریتره

این کشور کوچک آفریقایی جمعیت زیادی ندارد، اما آنها هیچ آزادی آنلاین ندارند. خب، آنها حتی حضور آنلاین ندارند، فقط حدود 1٪ از مردم به اینترنت دسترسی دارند. اما آنها فقط می توانند از خدمات شماره گیری استفاده کنند و اینترنت بشدت سانسور می شود.

روزنامه نگاری به حدی کنترل می شود که حتی روزنامه نگاران دولتی نیز از ترس گزارش کنترل شده می دهند. آخرین روزنامه نگار آزاد در سال 2007 در این کشور دیده شده است.

اتیوپی سانسور اینترنت

اتیوپی

وضعیت در اتیوپی کمی بهتر از این سه کشور است، اما قانون ضد تروریسم آن در سال 2009 از اشتراک اطلاعاتی که دولت خطرناک می داند و ارتقا. تروریسم جلوگیری می کند.

برخی از سانسورها و نظارت ها وجود دارد، اما شهروندان در دسترسی به VoIP و رسانه های اجتماعی نسبتاً آزاد هستند. اگرچه اوضاع بهتر می شود، اما هنوز برای رسیدن به آزادی آنلاین مناسب راهی طولانی دارند.

عربستان صعودی سانسور اینترنت

عربستان سعودی

عربستان سعودی کشوری اسلامی است که بیشترین سانسور را در اینترنت دارد. واحد خدمات اینترنتی مسئول حفظ لیست وب سایتهای مسدود شده در کشور است که بیش از نیم میلیون وب سایت است.

هر چیزی که به نظر می رسد اسلام را از طریق کانال های سیاسی، مذهبی یا معنوی بدنام یا تهدید می کند مسدود می شود. دسترسی به رسانه های اجتماعی، خدمات IM و VoIP و وب سایت های پورنو نیز مسدود شده است. حتی وبلاگ نویسان و خبرنگاران نیز باید از وزارت فرهنگ و اطلاعات مجوز داشته باشند.

سوریه سانسور اینترنت

سوریه

کشور دوره تاریکی را پشت سر می گذارد و هرچه آزادی اندکی که مردم در اینترنت داشتند، از بین رفته است. قبل از جنگ نیز اینترنت سانسور می شد. قرار است اپراتورهای ارائه کننده خدمات اینترنتی گزارش های مفصلی درباره کاربران و فعالیت هایشان نگهداری کنند و سوریه یکی از بدترین مکان ها برای وبلاگ نویسان و خبرنگاران است.

ایران سانسور اینترنت

ایران

ایران در نمودارهای سانسور و نظارت بالا است. لازم است همه دارندگان خدمات اینترنتی و گردانندگان وب سایت در وزارت هنر و فرهنگ ثبت نام کنند. در صورت یافتن محتوای انتقادی نسبت به دولت یا اسلام، اپراتورها می توانند مجازات شدیدی را تجربه کنند. بیش از 30 روزنامه نگار به دلیل اقدامات مشابه زندانی شده اند و وبلاگ نویسان و ارائه دهندگان محتوا باید مراقب آنچه در فضای مجازی ارسال می کنند باشند. دولت همچنین برای فریب مخالفان و وبلاگ نویسان وب سایت های جعلی ایجاد می کند.

ویتنام سانسور اینترنت

ویتنام

ویتنام کشوری است که اینترنت را به شدت محدود می کند اما روزنامه نگاران را نیز تا حد زیادی کنترل می کند. در حالی که دسترسی مردم به Google، Yahoo و غیره آزاد است، این وب سایت ها ملزم به ارائه جزئیات وبلاگ نویسان استفاده کننده از خدمات آنها هستند.

ارائه کنندگان اینترنت قرار است فعالیت کاربر را ضبط کرده و هر زمان از آنها خواسته شد آن را به مقامات تحویل دهند. روزنامه نگاران به حدی کنترل می شوند که فقط مجاز به گزارش در مورد وقایع خاص هستند.

ویتنام سانسور اینترنت

تونس

تونس کشوری کوچک است که کاربران اینترنت زیادی ندارد. اما از آنجا که هزینه اینترنت بسیار زیاد است، بیشتر این کاربران با اپراتورهای کوچک ارتباط اینترنت دارند. طبق قانون، دارندگان اپراتورهای اینترنت ملزم به ثبت تمام اطلاعات مربوط به فعالیت آنلاین کاربران و همچنین آدرس و شماره تلفن آنها هستند.

اتصال اینترنت توسط یک سرور مرکزی کنترل می شود که محتوا را به طور فعال فیلتر می کند و به دولت امکان می دهد وبلاگ نویسان و گزارشگرانی را که بدنبال بدنام کردن آنها هستند مجازات کند.

امارات سانسور اینترنت

امارات متحده عربی

امارات متحده عربی کشوری است که قوانین سانسور شدیدی دارد، اما اخیراً یک گام فراتر رفته و دسترسی VPN را نیز در داخل کشور ممنوع کرده است. در حالی که در گذشته شبکه های اجتماعی، وب سایت های خبری و غیره به شدت کنترل و محدود شده بودند، کاربرانی که می خواهند سانسور دولت را از طریق اینترنت دور بزنند می توانند اکنون با زندان روبرو شوند.

اگرچه در این قانون آمده است كه افرادی كه از خدمات جعل IP برای انجام فعالیتهای مجرمانه استفاده می كنند مورد آزار و اذیت قرار می گیرند، اما این قانون به دولت سلطنت می دهد تا هر كسی را كه از VPN استفاده می كند زندانی كند.

 

دور زدن محدودیت های سانسور اینترنت

تنها راهی که می توانید محدودیت ها و سانسور های موجود در این کشورها را دور بزنید استفاده از VPN است.

VPN آدرس IP شما را با آدرس اختصاصی خود پنهان می کنند و تمام ترافیک عبوری از سرورهای خود را رمزگذاری می کنند. بنابراین شما نه تنها می توانید فعالیت آنلاین خود را از چشم همه کنجکاوها پنهان کنید بلکه تظاهر کنید که از اینترنت خارج از منطقه محدود استفاده می کنید.

این به شما کمک می کند محدودیت ها و انواع سانسور ها را کنار زده و آزادانه به اینترنت دسترسی پیدا کنید. اما فقط باید به VPN های قابل اعتماد مانند ChitaVPN اعتماد کنید.

دور زدن محدودیت ها در چنین کشورهایی به یک VPN نیاز دارد که شما را کاملا در پشت رمزگذاری قوی پنهان کرده و فعالیت آنلاین شما را نیز ضبط نمی کند.

چیتا وی پی ان هر دو این کارها را انجام می دهد و همچنین بهترین سرعت اتصال را که پیدا خواهید کرد ارائه میدهد. می توانید از Chita VPN در دستگاه های مختلفی استفاده کنید و مجموعه سرور بسیار گسترده به شما امکان می دهد در هر کجا که باشید به اینترنت آزادانه دسترسی داشته باشید.