مخفی کردن IP
در این مقاله میخواهیم درباره اهمیت مخفی کردن IP بپردازیم.

مخفی کردن IP هر روز بیشتر از گذشته اهمیت خود را به همه ما نشان میدهد. با مخفی کردن IP اصلی خود در برابر ردیابی ناخواسته، جاسوسی و دزدی اطلاعات میتوانید خودتان را بیمه کنید.

برای خرید فیلترشکن از چیتا وی پی ان از طریق لینک اقدام کنید

مخفی کردن IP با استفاده از VPN

مخفی کردن IP خود با VPN کار ساده ای است، مانند نوشیدن یک لیوان آب خنک. همه آنچه شما نیاز دارید یک اشتراک VPN فعال و یک برنامه VPN است. حتی کسانی که قبلاً این کار را انجام نداده اند به راحتی می توانند این کار را انجام دهند. فقط 3 مرحله ساده مورد نیاز است:

  1. نرم افزار VPN خود را باز کرده و اطلاعات ورود را وارد نمایید.
  2. یک سرور VPN با توجه به نیاز خودتان انتخاب کنید.
  3. دکمه اتصال را فشرده و از اتصال به اینترنت آزاد و امن لذت ببرید.

اگر به دنبال یک VPN مطمئن برای مخفی کردن IP خودتان هستید، پیشنهاد ما به شما Chita VPN است.

chita-Icon-buy

چگونه از مخفی بودن IP خود اطمینان حاصل کنیم؟

همانطور که دیدید به سادگی با استفاده از وی پی ان میتوانید برای مخفی کردن IP خود اقدام نمایید. همیشه خوب است که بیشتر مراقب باشید. در chita VPN، ما در مورد حریم خصوصی کاربران آنلاین خود بسیار محتاط هستیم. برای بررسی اینکه آی پی اصلی شما در اینترنت مخفی است یا خیر تنها کافی است تا قبل و پس از اتصال به VPN عبارت زیر را در گوگل سرچ کنید:

?What’s my IP

در بالای صفحه یک آدرس IP به شما نمایش داده میشود که نشانگر آی پی فعلی شماست. اگر نشانی IP قبل از اتصال با بعد از اتصال متفاوت بودند این موضوع نشان از موفقیت در مخفی کردن IP شما دارد. همچنین اگر نیاز دارید تا اطلاعات بیشتری را از محل اتصال خود بدست آورید کافی است تا به وبسایت زیر مراجعه کنید:

what is my ip address

در این وبسایت آدرس IP شما به همراه نقطه جغرافیایی که این IP بر روی نقشه جهان قرار دارد، نمایش داده میشود. به صورت معمول در این دست از وبسایت ها جملاتی مانند “Your private information is exposed!” دیده میشود که در حقیقت به معنای “آشکار بودن اطلاعات خصوصی” شما نیست بلکه تنها برای تبلیغ بالای یک دکمه یا بنر نوشته شده است و بهتر است به آن توجه نکنید.

چرا باید IP خود را مخفی کنید

باور کنید یا نه، صدها دلیل وجود دارد که شما باید IP اصلی خود را پنهان کنید. برخی از رایج ترین ها را می توانید در زیر بررسی کنید!

نظارت بر IP توسط دولت ها

بسیاری از کشورهای جهان قوانینی دارند که ISP ها را برای نظارت بر IP کاربران اینترنت و ثبت سوابق فعالیت های آنلاین شما، از جمله سابقه مرور، جزئیات ورود به سیستم، دستگاهی که بیشتر با آن ارتباط برقرار می کنید، زمان شروع و زمان پایان اتصال شما به اینترنت، وب سایت هایی که بازدید می کنید و دیگر موارد اعمال می کنند. و خیلی بیشتر. بیشتر اوقات، این داده ها در بازار فروش قرار می گیرند. به همین دلیل است که تبلیغات ناخواسته زیادی مشاهده می کنید و از وب سایت هایی که قبلاً حتی بازدید نکرده اید، ایمیل دریافت می کنید.

مخفی کردن IP
مخفی کردن IP میتواند شما را از بسیاری از خطرات و مشکلات در امان نگه دارد.

حتی ممکن است به این نکته دقت نکرده باشید اما اگر به طور مثال چند روز به دنبال خرید موارد بی ربطی چون کیبورد، مسواک و گلدان باشید، تبلیغات مربوط به این محصولات به صورت جداگانه یا با هم در یک وبسایت برای شما به نمایش درآید!!

داستان هنوز به پایان نمی رسد، شما بدترین قسمت را نشنیده اید. بر اساس نمایه ای که ISP ایجاد می کند، ممکن است با اخطار قانونی، یا زندان برای دانلود از سایت هایی که در کشورتان ممنوع هستند، ترویج فساد یا دزدی و در برخی موارد تبلیغ انقلابی علیه دولت یا سلطنت، روبرو شوید، حتی اگر در رویاهای خود نیز چنین کاری نکرده اید.

بنابراین، همیشه چیز خوبی است که مار را قبل از اینکه شما را نیش بزند، بکشید. IP اصلی خود را پنهان کنید و ردیابی رد پای دیجیتال را برای همه غیرممکن کنید. برای همین مخفی کردن IP اهمیت بالایی پیدا کرده است.

لیست کشورهایی با قوانین نظارت بر IP

USA   ایالات متحده آمریکا – برنامه NSA Prism

Verizon، AT&T، Comcast و Time Warner Cable حداقل 6 ماه سابقه فعالیت IP و آنلاین شما را نگه می دارند.

Canada   کانادا – Bill C-11 (قانون نوسازی حق کپی رایت)

همه ISP ها موظفند حداقل به مدت 1 سال IP هر کاربر اینترنت را کنترل کنند، مهم نیست که ساکن کانادا باشند یا یک جهانگرد که برای مسافرت و به صورت موقت به کانادا سفر کرده است.

Europe   اروپا – قانون GCHQ و اتحادیه اروپا برای حفظ داده ها (DRD)

مطابق این قانون، همه کشورها در اروپا، براساس قوانین منفرد، هر IP کاربر، مکان و شماره تلفن های ورودی و خروجی کاربران اینترنت را برای مدت زمان مشخصی ثبت می کنند که از زمان به زمان دیگر متفاوت است.

England   انگلستان – لایحه تحقیقاتی پاور یا لایحه منشور اسنپرز

طبق جدیدترین اصلاحیه در لایحه تحقیقاتی که اکنون “Snoopers Charter” نامیده می شود، هر ISP موظف است فعالیت های آنلاین شما را کنترل و ثبت کند. این قانون همچنین به مراجع و مقامات حقوقی اجازه می دهد تا بدون اطلاع قبلی، تلفن را برای دیدن تاریخچه اینترنت و استفاده از داده های شما هک کنند.

Australia   استرالیا – قانون حفظ اطلاعات

این قانون در اکتبر 2015 تصویب شد، ISP ها را مجبور به ثبت سوابق تمام ارتباطات شما می کند، از جمله 2 سال ایمیل کاربران و داده های ترافیک اینترنت همراه با گیرندگان، تاریخ، زمان و پرونده های پیوست شده.

این تنها چند مورد مشهور در این باره بودند و تقریبا هیچ کشوری از این قضیه مستثنی و مبرا نیست.

مخفی کردن IP برای اینترنت بدون محدودیت

بارها و بارها تماشای همان چیزها خسته کننده است ممکن است که برای شما جذاب نباشد، نه؟ چرا هر روز باید تمام این چیز ها را تحمل کنید؟ با VPN نه تنها می توانید مخفی کردن IP خود را برای محافظت از حریم خصوصی انجام دهید، بلکه می توانید از آن برای سرگرمی نیز استفاده کنید.

با VPN، به تمام وب سایت های موجود در اینترنت بدون سانسور دسترسی پیدا می کنید. قابلیتی که به ویژه هنگام مسافرت بسیار مفید می شود و می خواهید به هر وب سایتی دسترسی داشته باشید درست مثل اقامت در کشور خود.