آیا شما از آخرین نسخه Candy Crush بر روی تلفن خود لذت می برید؟ آیا آخر هفته های شما پر از ساعت بازی MMORPG با دوستانتان است؟ یا شاید شما در آخرین بازی NASCAR از رانندگی در اتومبیل مسابقه و گرفتن سرعت در یک پیست مسابقه لذت ببرید.

مهم نیست که از چه نوع بازی لذت می برید، اگر هر یک از بازی هایی که انجام می دهید (در هر سیستم عامل) به اینترنت متصل می شوند، استفاده از VPN برای حفظ حریم خصوصی و امنیت خود ایده خوبی است. VPN همچنین ممکن است تجربه گیمینگ شما را بهبود بخشد.

VPN برای گیمینگ
اگر اهل بازی آنلاین هستید حتما مقاله VPN برای گیمینگ را تا انتها مطالعه کنید.

 

من تحقیق گسترده ای در مورد اینکه چرا به VPN برای گیمینگ احتیاج دارید انجام دادم و چندین VPN را آزمایش کردم تا ببینم کدام یک از آنها بهترین مورد برای استفاده هستند. ChitaVPN در بالای لیست VPN من است. سریع و ایمن و در گیم پلی اختلال ایجاد نمی کند.

chita-Icon-buy

ادامه مطلب را بخوانید تا ببینید چه مزایایی در استفاده از VPN برای گیمینگ وجود دارد.

مزایای استفاده از VPN برای گیمینگ

افزایش امنیت، حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن از جمله دلایل اصلی استفاده از VPN است. اما استفاده از VPN برای گیمینگ مزایای بیشتری نیز دارد.

  1. خود را در برابر Swatting محافظت کنید

گرچه این اتفاق اغلب نمی افتد، اما مواردی گزارش شده است، به ویژه در بازی های چند نفره، که گیمرها آنقدر عصبانی می شوند که شروع به تعقیب سایبری بازیکنان دیگر می کنند.

اگر یک پلیر ناراضی آدرس IP شما را پیدا کند، می تواند حساب های رسانه های اجتماعی شما را هک کند یا حتی موقعیت مکانی شما را ردیابی کند و در خارج از دنیای گیمینگ شما را بیازارد.

در موارد شدید، آنها حتی می توانند از تکنیکی به نام swatting استفاده کنند. اگرچه نادر است، این نوعی آزار و اذیت است که در آن شخصی با تماس با سازمان های مهم مانند پلیس و ماموران حفظ امنیت با گزارشی ساختگی، موقعیت گروگانگیری جعلی، خطر انفجار بمب و دیگر موقعیت های اضطراری دیگر را گزارش میکند. با توجه به نوع گزارش حتی ممکن است نتیجه به کشته شدن کسی ختم بشود!

  1. از حملات DDoS خودداری کنید

حمله DDoS (distributed denial-of-service) حمله ای است که در آن کسی درخواستهای زیادی را از رایانه های مختلف به یک سیستم واحد ارسال می کند تا مجبور به آفلاین شدن آن شوند.

در یک زمان، حملات DDoS بیشتر مختص وب سایت ها و درگاه بازی های آنلاین بود. اما امروزه، نرم افزار DDoS به راحتی در دسترس است بنابراین تقریباً هرکسی می تواند حمله DDoS را علیه یک وب سایت یا سایر کاربران انجام دهد. این بدان معنی است که شخصی که در مقابل او بازی می کنید می تواند شما را DDoS کند.

از آنجا که در صورت استفاده از VPN برای گیمینگ، آدرس IP شما مخفی باقی می ماند، هر کسی که می تواند حمله DDoS را انجام دهد نمی تواند اتصال شما را پیدا کند تا با داده های غیرضروری پر شود.

VPN برای گیمینگ
با استفاده از VPN برای گیمینگ خود را از حملات احتمالی حفظ کنید.
  1. در WiFi عمومی ایمن بمانید

وای فای رایگان

چه از بازی در تلفن، رایانه رومیزی یا لپ تاپ خود لذت ببرید، ممکن است زمانی اتصال از طریق WiFi عمومی از سمت دستگاه شما وجود داشته باشد.

WiFi عمومی تقریباً در همه جا در دسترس است – هتل ها، رستوران ها، فرودگاه ها و حتی مراکز خرید. این نقاط دسترسی رایگان به شما امکان می دهد به اینترنت برای گیمینگ متصل شوید. اما در اکثر مواقع، WiFi عمومی ایمن نیست و می تواند تهدیدهای زیادی ایجاد کند، از جمله:

شبکه های رمزگذاری نشده

بسیاری از نقاط WiFi عمومی از شبکه های رمزگذاری نشده استفاده می کنند. این به این معنی است که داده های بین دستگاه شما و روتر و بنابراین اینترنت برای دیدن همه در دسترس است.

WiFi Sniffing and Snooping

نرم افزارها و دستگاه های ویژه ای به راحتی در دسترس هستند که به مجرمان سایبری اجازه می دهد تا به ترافیک WiFi دسترسی پیدا کنند. با این کار هکرها می توانند هر کاری را که به صورت آنلاین انجام می دهید مشاهده کنند.

آنها می توانند ببینند که از چه وب سایت هایی بازدید می کنید و چه اطلاعاتی را تایپ می کنید. با استفاده از این اطلاعات، یک هکر می تواند شبکه های اجتماعی، حساب های کارت اعتباری و حساب های بانکی شما را بدزدد.

حملات مرد در میانه (Man-in-the-Middle Attacks)

حمله مرد در میانه یکی از رایج ترین تهدیدات وای فای عمومی است. این جایی است که یک مهاجم داده هایی را که بین رایانه شما و اینترنت در حال حرکت است رهگیری می کند.

هکرها می توانند از داده های به سرقت رفته برای جاسوسی از شما، گرفتن اطلاعات شخصی شما و مدارک ورود به سیستم، خراب کردن داده های شما یا خرابکاری در ارتباطات شما استفاده کنند.

حملات من این میدل می تواند بر روی هر دستگاهی از جمله لپ تاپ، تبلت و تلفن های همراه تأثیر بگذارد. بنابراین، اگر منتظر پرواز خود هستید، در اتاق فرودگاه در حال انجام گیمینگ میباشید، ممکن است آسیب پذیر باشید.

VPN برای گیمینگ

بد افزار یا Malware

از آنجا که WiFi عمومی اغلب آنطور که باید ایمن نیست، ممکن است آسیب پذیری های نرم افزاری وجود داشته باشد که به هکر اجازه می دهد بدافزار را روی دستگاه شما نصب کند بدون اینکه شما بدانید.

اکثر VPN های برتر در بسیاری از دستگاه ها کار می کنند و ویژگی های امنیتی مختلفی از جمله پیشرفته ترین فناوری های رمزگذاری را ارائه می دهند. بنابراین اگر از WiFi عمومی استفاده می کنید، با استفاده از VPN داده های شما رمزگذاری می شود. در موارد نادر، ممکن است یک هکر همچنان داده های شما را رهگیری کند، اما قادر به رمزگشایی آنها نیست.

    4. کاهش عمدی پهنای باند را فراموش کنید

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) به یک دلیل مهم یا دلایل دیگر پهنای باند یا سرعت دسترسی شما به اینترنت را کاهش می دهند. در ساعات و روزهای مشخصی سرعت کاهش پیدا میکند تا ازدحام شبکه کاهش یابد.

در صورت مشاهده ترافیک خاص در شبکه، به ویژه بازی یا گیمینگ، استریم یا مشاهده آنلاین ویدیو و اشتراک فایل، دیگران به طور خودکار از پهنای باند بیشتری استفاده میکنند.

VPN می تواند با رمزگذاری داده های شما، از سرقت اطلاعات جلوگیری کند و این مسئله برای ISP شما دشوار است که بفهمد در حال گیمینگ هستید یا به سادگی در اینترنت گشت و گذار می کنید.

بسیاری از VPN های برتر همچنین می توانند پورت هایی را که استفاده می کنید تغییر دهند و باعث می شود ISP شما نتواند اطلاعات مربوط به شما را بدست آورد.

برای خرید vpn گیمینگ کلیک کنید

  1. بازی آنلاین از هر منطقه

بسیاری از بازی های آنلاین دارای سرور در چندین منطقه هستند و اغلب از فناوری geoblocking برای اطمینان از اتصال شما به سرور در منطقه خود استفاده می کنند.

این اتفاق اغلب می افتد اگر یک بازی هنوز در سراسر جهان منتشر نشده باشد، هنگامی که بازی ها بر اساس زبان گروه بندی می شوند یا بازی ها آنقدر محبوب هستند که برای اداره همه اتصالات به سرورهایی در چندین منطقه احتیاج دارند.

اگر در ایالات متحده هستید، به یک سرور در ایالات متحده متصل می شوید. اگر در انگلیس هستید، به یک سرور در انگلیس یا اروپا متصل می شوید. اما اگر در یک منطقه زندگی می کنید و می خواهید با دوستان خود در منطقه دیگر هم گروه شوید، این ممکن است مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.

VPN های برتر دارای سرورهای مختلف هستند. بنابراین اتصال به یک سرور در خارج از منطقه امری طبیعی بوده و شما آسان به آن دسترسی خواهید داشت. یک شرکت مناسب انتخاب کنید و از طریق VPN خود به یک سرور در آنجا متصل شوید.

از آنجا که VPN آدرس IP واقعی شما را پنهان می کند و از سروری که به آن متصل هستید یکی را به شما اختصاص می دهد، در هیچ منطقه ای مشکلی برای گیمینگ ندارید.

  1. زودتر از نسخه های جدید لذت ببرید – اگر ابتدا فقط در بعضی از مناطق آزاد شوند

بازی های جدید به ندرت همزمان در سراسر جهان منتشر می شوند. ناامیدکننده است که فقط برای انتشار یک بازی جدید هیجان زده شوید تا بفهمید بلافاصله در مکان شما عرضه نمی شود، به خصوص اگر مدت زیادی منتظر بوده اید.

از آنجا که می توانید به VPN متصل شوید، می توانید آخرین نسخه را از روزی که پخش می شود بازی کنید، حتی اگر در مکان شما موجود نباشد. به یک سرور VPN در مکانی که بازی در آن منتشر شده متصل شوید و به گمینگ بپردازید.

VPN برای گیمینگ

  1. بازی های ممنوع را انجام دهید

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما بسیاری از کشورها بازی های ویدیویی را چه بر اساس نوع بازی و چه به دلیل محتوای آنها ممنوع می کنند. برخی از کشورها عبارتند از:

انگلستان: برخی از بازیهایی را که حاوی صحنه های واقع گرایانه خشونت یا رفتارهای جنسی بی هدف است، ممنوع می کند.

آلمان: بازی هایی را که باعث ترویج یا اشاره به نازیسم می شوند ممنوع می کند

استرالیا: احتمالاً طولانی ترین لیست بازی های ممنوع را دارد و هر چیزی را با محتوای جنسی، برهنگی، مصرف مواد مخدر، خشونت و حتی دیوارنویسی ممنوع می کند.

ونزوئلا: هر بازی که هدف آن تیراندازی به مردم باشد را ممنوع می کند.

برزیل: هرگونه بازی با خشونت بیش از حد را ممنوع می کند.

چین: به دلایل مختلف بازی ها را ممنوع می کند، از جمله مواردی که “به عزت و منافع ملی چین آسیب می رساند.”

ایران: همه چیز را همه جوره در گیمینگ ممنوع میکنند. :))

بسیاری از این کشورها قبل از اینکه به مردم اجازه دهند آنها را بفروشند، بارگیری کنند یا بازی کنند، برخی از بازی ها را ممنوع کرده و سانسور شدید را بر دیگران تحمیل می کنند.

اگر در کشوری زندگی می کنید که بازی ها را ممنوع، سانسور یا محدودیت جغرافیایی می کند، از VPN برای اتصال به سرور کشوری استفاده کنید که بازی مورد نظر شما ممنوع نیست.

  1. نگران ممنوعیت های IP نباشید

بسیاری از تولیدکنندگان بازی، در صورت نقض شرایط خدمات و سایر قوانین، از ممنوعیت های IP به عنوان راهی برای جلوگیری از بازی کاربران استفاده می کنند.

حتی مواردی وجود داشته است که کاربران بدون دلیل IP ممنوع می شوند. برخی از ممنوعیت ها موقت است – یک هفته “وقفه” برای رفتار بد، در حالی که برخی دیگر دائمی هستند.

البته، نقض هرگونه شرایط خدمات یا سایر قوانین ایده خوبی نیست. اما اگر متوجه شدید که به دلایلی IP ممنوع شده است، اتصال از طریق VPN به شما آدرس IP جدیدی می دهد تا بتوانید از این ممنوعیت عبور کنید.

توجه داشته باشید که بسیاری از بازی ها در واقع استفاده از VPN را ممنوع می کنند. اما VPN با کیفیت خوب دارای سرورهای کافی است که اگر متوجه شدید استفاده از VPN برای گیمینگ ممنوع است، سعی کنید به سرور دیگری متصل شوید.

گیمینگ

  1. زمان تأخیر و پینگ را کاهش دهید

زمان پینگ یا Ping طولانی (مدت زمان ارسال و دریافت اطلاعات بین دستگاه شما و سرور بازی) یکی از دلایل اصلی تأخیر است و تاخیر می تواند کل بازی و سرگرمی شما را خراب کند.

یکی از دلایل اصلی زمان پینگ طولانی، فاصله بین دستگاه شما و سرور بازی است. استفاده از VPN برای گیمینگ با اتصال به سرور نزدیکتر به سرور بازی می تواند زمان پینگ را کاهش دهد.

  1. تنظیم VPN در روتر

بسیاری از VPN های برتر شامل برنامه هایی برای دستگاه های تلفن همراه مانند رایانه رومیزی و تلفن های هوشمند هستند، اما تعداد کمی از آنها با کنسول های بازی مانند Xbox و PlayStation سازگار هستند.

اگر از کنسول یا بازی در چندین دستگاه استفاده می کنید، VPN را با سازگاری روتر در نظر بگیرید. اتصال VPN به روتر به طور خودکار بدان معنی است که VPN از هر دستگاه متصل به WiFi از طریق آن روتر محافظت می کند.

تمام VPN های پیشنهادی من برای بازی با برخی روترها سازگار است. برای سهولت استفاده، ChitaVPN را توصیه می کنم.

برای مطالعه مقالات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

ورود به مقالات