بیت کوین VPN
در صورتی که در بازار ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین فعالیت میکنید، مطالعه این مقاله برای شما بسیار ضروری حواهد بود.

اگر با ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین تجارت و معامله می کنید و سرمایه گذاری های خود را در این زمینه انجام می دهید، بهتر است تا این مقاله را تا به انتهای آن مطالعه کنید.

برخلاف روش های سنتی بانکی، شما عملا هیچ محافظتی برای حفظ و نگهداری از دارایی های خود ندارید. یعنی شما می توانید هر زمان و در لحظه مورد حمله هکرها قرار گرفته یا دچار خطاهای انسانی شوید و بیت کوین های خود را از دست دهید، بدون اینکه هیچ تصوری از نحوه از دست دادن بیت کوین خود داشته باشید.

اگر می خواهید از بیت کوین خود محافظت کنید، داشتن یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) سودمند است، که یک محافظ خصوصی برای اتصال ایمن شما به اینترنت شما است.

بنابراین چگونه می توان از Bitcoin خود با VPN محافظت کرد؟ مزایای حریم خصوصی این نرم افزار چیست؟ در این مقاله، پاسخ ها را به شما می دهیم.

معرفی ارزهای رمزپایه یا کریپتوکارنسی

اگر تازه وارد دنیای ارزهای دیجیتال هستید، به عبارت ساده، این پول صرفا مجازی است و تقریبا هیچ پشتبانی فیزیکی از آن صورت نگرفته و مانند پول های ملی به پشتوانه کشورهای مختلف دارای ارزش نیستند. در حالی که آنها از نظر فنی مانند ارزهای فیات (دلار، ین، یورو) کار می کنند، شما نمی توانید از آنها به معنای فیزیکی استفاده کنید. اسکناس بیت کوین یا اتریوم برای برداشت و هزینه وجود ندارد.

شما می توانید بیت کوین را در صرافی های مجازی خریداری و بفروشید و آنها را در کیف پول های سخت افزاری آنلاین یا مستقل ذخیره کنید.

برای خرید فیلتر شکن رمز ارزها کلیک کنید

حدس و گمان در مورد قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) کاری خطرناک است که میلیون ها تاجر قصد دارند با حدس و گمان درباره افزایش یا سقوط آن سود کسب کنند.

به گفته نایجل گرین، مدیر عامل و بنیانگذار گروه deVere، قیمت Bitcoin ممکن است “قبل از پایان سال 2021 افزایش یابد”.

“مانند طلا، می توان انتظار داشت که بیت کوین ارزش خود را حفظ کند یا حتی هنگام سقوط دارایی های دیگر، ارزش آن را افزایش دهد. این حس رو به رشد است که ما می خواهیم یک بوم رونق مشابه پایان سال 2017 را تجربه کنیم. ”

از سرمایه گذاری های رمزنگاری شده خود محافظت کنید

از آنجا که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه توسط یک مقام پولی کنترل یا تنظیم نمی شوند، شما باید دستگاه های خود را به طور مستقل محافظت کنید. در غیر این صورت، سرمایه گذاری های شما در برابر هکرها و حملات بدافزار آسیب پذیر است. اخیراً یک هکر DForce با ورود به سیستم مستقر در چین 25 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده را سرقت کرده است.

می توانید توضیحات فنی درباره آن هک را در اینجا بخوانید.

بیت کوین
در صورت هک شدن بیت کوین شما (کیف پول) هیچ اقدام قانونی موثری برای آن نمیتوانید انجام بدهید.

نه کلیدهای شما، نه سکه های شما

هر از چند گاهی افراد و صرافی ها به دلیل فعالیت هک کردن، سرمایه خود را از دست داده اند. با ادامه این تهدیدها، می توانید با VPN، آدرس IP شما را مخفی کرده و موقعیت دستگاه خود را مخفی نگه دارید، حریم خصوصی آنلاین خود را بهبود ببخشید.

به یاد داشته باشید، اگر هکرها به کیف پول بیت کوین شما دسترسی پیدا کنند، در حال حاضر هیچ نهاد نظارتی وجود ندارد که از طرف شما مداخله کند. بنابراین اگر کسی موفق به سرقت بیت کوین شما شود، دیگر مال شما نیست.

و فقط باید حسرت آن را بخورید…

 

تجارت بیت کوین چیست؟

ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم دارایی غیرمتمرکز هستند و توسط یک مرجع مرکزی، مثلاً یک بانک یا دولت، تنظیم نمی شوند.

وقتی معامله ای انجام می شود، در یک شبکه بلاکچین، یک فناوری دفتر دیجیتال (DLT) تأیید می شود که داده های شما را بر روی هزاران سرور جداگانه ذخیره می کند.

بلاکچین باعث می شود که هکرها به دلیل شفاف بودن معاملات، نتوانند بازی با آنها را انجام دهند.

محافظت از کیف پول بیت کوین

بسیاری از تجار دارایی های خود را در کیف پول های آنلاین نگهداری می کنند و با استفاده از یک کلید خصوصی به آنها دسترسی دارند. اگر این کلید را فراموش کنید، در حال حاضر به هیچ وجه نمی توانید آن را بازیابی کنید، بنابراین امنیت اینترنت شما از اهمیت بالاتری برخوردار است.

به زبان ساده، یک کلید خصوصی رمزعبور رمزنگاری شما است – وسیله ای برای شناسایی شما به عنوان مالک واقعی. وقتی فضای رمزنگاری می گوید “نه کلیدهای شما، نه سکه های شما”، این اشاره به کلید خصوصی شما دارد.

VPN Bitcoin
با استفاده از VPN خیال خود را از داشتن امنیت معاملات راحت کنید.

خطرات حریم خصوصی سرمایه گذاری در بیت کوین

یکی از اولین ادعاهایی که در مورد ارزهای رمزپایه مطرح شد، قول ناشناس بودن بود.

در ابتدا، ممکن است چنین به نظر برسد که معاملات رمزنگاری فقط کلید عمومی یا آدرس الکترونیکی شما را نشان می دهد – و هرگز هویت واقعی شما را فاش نمیکند. بنابراین، بدون اینکه یک مقام پولی شما را ردیابی کند، می توانید با نام مستعار خرید و تجارت کنید.

افسوس، این مدینه فاضله تجاری ناشناس هرگز به این سادگی نبوده است و به همین دلیل است.

بیت کوین کاملاً ناشناس نیست

بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای رمزپایه هرگز کاملاً ناشناس نبوده اند. در عوض، آنها “نام مستعار” هستند، که به شما اجازه می دهد با یک نام غلط یا متفاوت تجارت کنید.

اکنون بسیاری از صرافی ها به دلایل امنیتی و قانونی از شما درخواست می کنند که روند تأیید مشتری خود (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) را بشناسید. به زبان ساده، قبل از اینکه بتوانید با آنها معامله کنید، به نام واقعی شما نیاز دارند.

بنابراین بدون استفاده از VPN، خطر دنبال شدن IP خودتان را دارید که موقعیت واقعی شما و تاریخچه اینترنت را در معرض حمله قرار می دهد.

استفاده از VPN برای معامله بیت کوین

VPN آدرس IP شما را پنهان می کند و باعث می شود بیشتر به صورت آنلاین ناشناس شوید. با اطمینان از امنیت داده های خود، می توانید با امنیت بیشتری با یکی تجارت کنید زیرا اتصال اینترنت شما را به یک سرور خارجی رمز می کند.

خوشبختانه برای معامله گران بیت کوین، اکثر مبادلات رمزنگاری از رمزگذاری end-to-end HTTPS استفاده می کنند، بنابراین هکرها نمی توانند داده های شما را از این طریق رهگیری کنند، مگر اینکه دستگاه شما تحت آسیب پذیری های امنیتی مهم باشد.

آنچه VPN انجام می دهد این است که یک لایه امنیتی اضافی ایجاد می کند، و فعالیت آنلاین شما را ناشناس می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت ویژه ترید سایت ChitaVPN مراجعه کنید.

chita-Icon-trade

چرا “No Logs” و “Kill Switch” مهم است

اگر با ارزهای رمزنگاری شده تجارت می کنید، استفاده از VPN که از No Logs و گزینه Kill Switch پشتیبانی و استفاده میکند، امری حیاتی است.

VPN بدون لوگ به این صورت است که وب سایتهایی را که وارد آنها میشوید، آنچه را که دانلود و استریم می کنید یا آنچه را در Google تایپ می کنید ردیابی نمی کند.

اگر در زمینه امنیت و حفظ حریم خصوصی جدی هستید، استفاده از نرم افزار VPN با ضمانت عدم ثبت اطلاعات، ارزش هزینه کردن شما را دارد.

 

VPN های رایگان دارای مدل های مختلف بودجه هستند و ممکن است داده های شما را به عنوان بخشی از مدل کسب و کار خود بفروشند، در نتیجه حریم خصوصی شما به خطر می افتد. به همین دلیل توصیه ما به شما خرید VPN چیتا است.

chita-Icon-buy

ویژگی Kill Switch برای معامله گران رمزنگاری ضروری است، زیرا به طور خودکار کامپیوتر، تلفن یا رایانه شما را از اینترنت جدا می کند تا زمانی که اتصال VPN شما برگردد.

این موضوع اطمینان می دهد که اتصال شما همیشه رمزگذاری شده است، بنابراین هکرها برای رهگیری داده های شما یا شناسایی موقعیت واقعی شما مشکل خواهند داشت.

اگر نیاز به مطالعه بیشتر در این زمینه دارید به بخش آموزش های وبسایت چیتا وی پی ان مراجعه کنید.

chita-Icon-learn

دور زدن محدودیت های رمزنگاری جغرافیایی

همچنین می توانید با تعویض آدرس IP خود به مکان های خارج از کشور به مبادلات رمزنگاری شده با محدودیت جغرافیایی با VPN دسترسی پیدا کنید.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما در دهلی، هند هستید و می خواهید به صرافی رمزنگاری در نیویورک دسترسی پیدا کنید. می توانید آدرس IP خود را به یک آدرس آمریکایی تغییر دهید و مانند اینکه در ایالات متحده زندگی می کنید تجارت کنید.

همچنین، در حالی که با VPN معامله می کنید، می توانید این کار را انجام دهید، با آگاهی از این که دچار نا امنی آنلاین نیستید، و از حفظ اطلاعات خود مطمئن باشید.

محافظت از حریم خصوصی مالی شما

اگر با ارزهای رمزپایه معامله کنید، از قبل می دانید که محافظت نظارتی در این زمینه کم است یا هیچ، حتی اگر هک شوید و تمامی دارایی خود را از دست بدهید.

در نهایت، شما هستید که می توانید از کیف پول آنلاین خود محافظت کنید. اگر از VPN استفاده می کنید، می توانید با اطمینان بیشتری تجارت کنید، زیرا می دانید یک لایه امنیتی اضافی نیز در کار است.

اگر تاجر بیت کوین هستید، منطقی است که از VPN بدون لوگ و بهتر از آن، از پرداختی که با ارزهای رمزپایه پشتیبانی می کند استفاده کنید.

همانطور که در حالی که اکثر مبادلات رمزگذاری شده اند، شما می توانید با VPN بسیار کارآمدتر از دارایی خود محافظت کنید تا بدون آن.