اینترنت اشیا
در این مقاله به ضرورت حفظ امنیت اینترنت اشیا میپردازیم.

انتظار می رود که بازار جهانی خانه های هوشمند تا سال 2022 به بیش از 53 میلیارد دلار برسد و بیش از 70٪ از مصرف كنندگان آمریكایی كه قبلاً صاحب یك محصول هوشمند هستند گفته اند كه قصد خرید محصولان بیشتر را دارند، روشن است كه فناوری خانه های هوشمند آینده روشنی در پیش دارد. با وجود همه اینها، باید از خود بپرسید – چقدر چنین دستگاه هایی ایمن هستند؟

شاید خواندن این مطلب برای شما جالب باشد:

خرید وی پی ان

خوب، حقیقت این است که خانه های هوشمند دقیقاً به همان اندازه که مردم تصور می کنند نیستند، ضد هکر نیستند. ما در این مقاله به شما دقیقاً دلیل آن را نشان خواهیم داد، و همچنین در مورد چگونگی امنیت خانه هوشمند خود و همچنین نحوه ایمن سازی دستگاههای اینترنت اشیا به طور کلی نیز بحث خواهیم کرد.

اینترنت اشیا (IoT) چیست؟

اینترنت اشیا سیستمی از دستگاههای محاسباتی بهم پیوسته، اشیا، ماشینهای دیجیتالی و مکانیکی و حتی حیوانات و افراد است – همه آنها دارای UID (شناسه منحصر به فرد برای موجودی در سیستم) و قابلیت به اشتراک گذاری داده ها از طریق شبکه هستند. تنها تفاوت در اینجا این است که داده ها می توانند بدون نیاز به تعامل انسان با کامپیوتر یا انسان به انسان / حیوان / اشیا shared به اشتراک گذاشته شوند.

موجودی در سیستم اینترنت اشیا can می تواند از حیوان با ترانسپوندر biochip گرفته تا وسیله نقلیه با سنسور داخلی یا دستگاه متصل باشد که ممکن است در خانه هوشمند خود استفاده کنید (به عنوان مثال یک ترموستات هوشمند) که دارای آدرس IP اختصاصی است. .

دستگاه های اینترنت اشیا چیست؟

دستگاه های اینترنت اشیا some برخی از موجودات موجود در اینترنت اشیا هستند (“چیزهایی” در “اینترنت اشیا”). به طور کلی، آنها دستگاه های رایانه ای غیراستانداردی هستند که توانایی اتصال بی سیم به شبکه را دارند و همچنین می توانند داده ها را از طریق آن انتقال دهند. دستگاه های اینترنت اشیا with با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و داده های حسگر را با کاربران به اشتراک می گذارند تا تلاش های خانگی و شغلی را تا حدی خودکار کنند.

دستگاه های اینترنت اشیا فراتر از رایانه ها، تبلت ها، تلفن های هوشمند و لپ تاپ ها هستند. برخی از نمونه های دستگاه های اینترنت اشیا شامل:

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند به خانه ای مجهز است که به دستگاه های اینترنت اشیا، روشنایی و گرمایش اینترنت اشیا مجهز است که می توانید از راه دور با استفاده از تلفن هوشمند، لپ تاپ یا رایانه خود آن را کنترل کنید. مثالی از آن استفاده از تلفن همراه هنگام ترک کار برای دسترسی به ترموستات هوشمند برای بررسی دمای خانه یا دیدن روشن بودن گرمایش است.

اینترنت اشیا

چرا امنیت دستگاه های اینترنت اشیا ضروری است؟

دستگاه های هوشمند هر چقدر راحت باشند، در زمینه امنیت فاقد آن هستند – به حدی که تقریباً هکرها می توانند از این مزایا استفاده کنند.

در اینجا فقط برخی از مواردی است که می تواند در صورت ایمن نبودن دستگاه های اینترنت اشیا در خانه شما اتفاق بیفتد:

  1. یک مجرم اینترنتی می تواند به ترموستات هوشمند شما نفوذ کند و به داده ها دسترسی پیدا کند تا وقتی شما در خانه نیستید بگویید.
  2. یک هکر می تواند از آسیب پذیری های دستیار صوتی (به عنوان مثال Amazon Echo) سو and استفاده کرده و به داده هایی که با آنها به اشتراک گذاشته اید (مانند گذرواژه ها یا اطلاعات کارت اعتباری) دسترسی پیدا کند.
  3. شخصی می تواند یک دوربین هوشمند را در خانه شما هک کرده و آن را به شبکه موجودی از مدلهای مشابه دوربین که از راه دور کنترل می شوند، اضافه کند.
  4. مجرمان اینترنتی می توانند از نقاط ضعف دستگاه اینترنت اشیا برای ورود به شبکه شما استفاده کنند. سپس، آنها می توانند کل سیستم خانه هوشمند را “گروگان” قرار دهند و تهدید کردند که فقط با پرداخت هزینه زیاد دیه، این سیستم را دوباره کار خواهند کرد.
  5. هکرها می توانند کنترل یک مانیتور هوشمند کودک را بدست آورند و از آن برای پخش موسیقی با صدای بلند بر روی آنها (به عنوان راهی برای ترساندن یا تهدید شما) استفاده کنند یا فقط از هر کسی در اتاق جاسوسی کنند.

اینها فقط حدس و گمان ها یا سناریوهایی نیستند – طبق داده ها، برخی از دستگاه های هوشمند خانگی در کمتر از 30 دقیقه و فقط با یک جستجوی ساده در Google می توانند هک شوند.

آزمایش دیگری نشان داد که چگونه 3 هکر (به طور واضح هکرهای اخلاقی) برای باز کردن قفل درب ورودی یک خانه هوشمند فقط به یک وانت و یک ایمیل فیشینگ احتیاج دارند.

حتی بدتر، طبق تحقیقات خود سیمانتک، متوسط ​​دستگاه اینترنت اشیا هر 2 دقیقه در زمان اوج حملات در سال 2017 مورد حمله قرار گرفت.

ما می توانیم با مثالهایی از این قبیل ادامه دهیم و ادامه دهیم، اما احتمالاً شما این ایده را پیدا کرده اید – اگر خانه هوشمندی دارید ایمن سازی دستگاههای اینترنت اشیا باید در اولویت باشد.

چرا دستگاه های اینترنت اشیا از نظر امنیتی ضعیف هستند؟

متأسفانه، بسیاری از دستگاه های متصل از امنیت داخلی برخوردار نیستند، یا این سیستم فقط ضعیف اجرا شده است. برخی از افراد دوست دارند استدلال کنند زیرا تولید کنندگان دستگاه های هوشمند سعی می کنند در هزینه های ساخت و برنامه نویسی صرفه جویی کنند و در نتیجه دستگاه های اینترنت اشیا تولید می شوند که:

سختی سیستم بسیار کم و بدون مشکل است، که اساساً بدان معنی است که دستگاه واقعاً محافظت نمی شود.

رمزهای عبور پیش فرض یا رمزگذاری شده داشته باشید که هکرها به راحتی از آنها استفاده می کنند.

اغلب مکانیزمی برای رسیدگی به روزرسانی های نرم افزاری در دسترس نیست، که اغلب منجر به بروز آسیب پذیری می شود.

چند سال پیش، یک مطالعه نگرانی در مورد دستگاه های هوشمند را مطرح کرد و ادعا کرد که حدود 70٪ آنها دارای آسیب پذیری های امنیتی هستند. متأسفانه، امروزه اوضاع تغییر چندانی نکرده است، تقریباً 85٪ شرکتهای اینترنت اشیا می گویند که مسئولیت متمرکز دستگاههای متصل وجود ندارد. بیش از نیمی از این شرکت ها همچنین گفتند که منابع کافی برای تأمین آن وجود ندارد.

در اینجا نحوه ایمن سازی خانه هوشمند خود آورده شده است

به طور کلی، شما باید اقدامات لازم را برای ایمن سازی روتر WiFi انجام دهید، زیرا این اساساً “درب ورودی” خانه هوشمند شما است – با توجه به اینکه دستگاه های متصل از آن برای دسترسی به وب استفاده می کنند. البته موارد خاصی وجود دارد که می توانید برای ایمن سازی خود دستگاه های اینترنت اشیا انجام دهید.

در اینجا یک لیست کامل وجود دارد که همه اقدامات لازم را انجام می دهد:

  1. نام روتر Manufactured-Assigned روتر را تغییر دهید

همه روترها دارای یک نام از پیش تعیین شده هستند که توسط سازنده آنها به آنها اختصاص داده شده است. مشکل در این است که اطلاعاتی است که هکر می تواند برای پیدا کردن مدل روتر شما استفاده کند. برای جلوگیری از این خطر، به سادگی نام آن را به چیزی تغییر دهید که مدل یا مشخصات شخصی دیگر (مانند نام خیابان شما) را نشان نمی دهد.

کدام روتر با VPN بهتر کار می کند

شما همچنین باید نام شبکه WiFi خود را به چیزی مبهم و تصادفی تغییر دهید، به طوری که به کاربران آنلاین چیزی در مورد شما و/یا زندگی شما نگوید.

به عنوان مثال، فقط آن را “خانه من”، “[نام شما] خانه” یا “[نام شما] وای فای” نام نبرید.

در عوض، آن را مانند “پلیس مخفی” یا حتی یک رشته تصادفی از ارقام مانند “34Fghe” بنامید.

  1. یک شبکه مهمان را پیکربندی کنید

توصیه می کنیم یک شبکه مهمان جدا از شبکه WiFi خصوصی خود راه اندازی کنید، که دوستان، خانواده و هر مهمان دیگری که از آن بازدید می کند می تواند از آن استفاده کند.

این بدان معنا نیست که شما باید به هرکسی که به هک کردن مشکوک می شود مشکوک باشید، اما به طور کلی ایمن تر است که وای فای را که به دستگاه های اینترنت اشیاء شما متصل است فقط برای خود نگه دارید.

  1. نام کاربری و گذرواژه های پیش فرض دستگاه های IoT خود را تغییر دهید

در موارد خاص، هکرها با یک جستجوی ساده در Google می توانند بفهمند نام کاربری و رمز عبور پیش فرض دستگاه IoT چیست. بله، گاهی اوقات، چند ثانیه کافی است تا کسی بتواند کنترل خانه هوشمند شما را در دست بگیرد.

بنابراین، بهتر است نام کاربری و گذرواژه های پیش فرض را تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که نام کاربری حاوی اطلاعات شناسایی شخصی نباشد و رمز عبور قوی باشد (حروف کوچک، بزرگ، نمادها، اعداد و غیره).

همچنین، نباید گذرواژه را در رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود ذخیره کنید – یا آن را یادداشت کنید یا از یک مدیر رمز عبور (به عنوان مثال KeePassX) یا هر دو استفاده کنید.

اگر دستگاه های متصل به شما اجازه تغییر نام کاربری و رمز عبور پیش فرض را نمی دهند، باید در نظر داشته باشید که موارد دیگری را انتخاب کنید. به نظر می رسد یک موضوع جزئی است، اما این آسیب پذیری جدی است که مجرمان سایبری می توانند از آن استفاده کنند.