رمز عبور
در این مقاله به توضیح درباره رمز عبور مناسب میپردازیم.

در جهانی که حملات سایبری و نقض داده ها در حال افزایش است، پیروی از فاکتورهای مهم برای داشتن بهترین رمز عبور برای افزایش امنیت یک امر ضروری است. با وجود این، آمار موجود نشان می دهد که حدود 86٪ رمزهای عبور هنوز کاملاً ضعیف هستند که باعث میشود در برابر حملات سایبری بسیار نفوذ پذیر باشند. افراد یا امنیت گذرواژه را به اندازه کافی جدی نمی گیرند، یا فقط نمی دانند که چگونه یک رمز ورود امن ایجاد کنند.

برای خرید فیلترشکن از چیتا وی پی ان کلیک کنید

“اما بالاخره کدام نوع رمز عبور امن تلقی می شود؟”

اگر از آن تعجب می کنید و همچنین می خواهید یاد بگیرید که چگونه گذرواژه های قوی ایجاد کنید و چگونه از گذرواژه ها محافظت کنید، شما را با این راهنمای جامع آشنا می کنیم.

رمزهای عبور با امنیت کم چقدر خطرناک هستند؟

به عبارت ساده، بسیار رمزهای عبور با امنیت کم بسیار راحت شکسته می شوند، برخی از ابزارهای کرک قادر به شکستن آنها در چند ثانیه یا حتی میلی ثانیه هستند. اگر اطلاعات را در پشت یک گذرواژه ضعیف پنهان کنید، مجرمان اینترنتی تقریباً می توانند به تعداد زیادی از اطلاعات مالی و شخصی شما دسترسی پیدا کنند.

کدام نوع رمز عبور امن تلقی می شود؟

برای پاسخ بهتر به این سوال، در اینجا لیستی از انواع رمزهای عبور وجود دارد که معمولاً ناامن تلقی می شوند:

نوع رمز عبوری که بسیار ایمن در نظر گرفته می شود، رمز عبوری است که از دستورالعمل های رمز عبور پیروی می کند که در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت.

روش هایی برای داشتن گذرواژه مناسب و ایمن نگه داشتن اطلاعات

ما می خواهیم لیستی از بهترین روش های ایجاد گذرواژه کوتاهو مناسب را که باید همیشه در خاطر داشته باشید، به شما معرفی کنیم. اگر می خواهید گذرواژه‌ای ایجاد کنید که هرگز شکسته نشود، ما در اینجا فاکتورهای مهم را مرور خواهیم کرد.

قبل از شروع، باید ذکر کنیم که برای مقایسه قدرت برخی از گذرواژه هایی که به عنوان مثال ارائه خواهیم داد، قصد داریم از این ابزار آنلاین استفاده کنیم که زمان شکستن رمز عبور را تخمین می زند.

گذرواژه خود را از کلمات دیکشنری انتخاب نکنید

داشتن یک کلمه فرهنگ لغت به عنوان گذرواژه خود به راحتی باعث میشود تا آن را به خاطر بسپارید. با این حال، احتمال اینکه قربانی حملات برنامه ریزی شده بر اساس دیکشنری شوید نیز بسیار زیاد است. اگر مطمئن نیستید که حمله فرهنگ لغت چیست، این زمانی است که یک مجرم اینترنتی سعی می کند با استفاده از یک لیست کوتاه از کلمات (نام حیوانات خانگی، نام های معروف، شخصیت های تلویزیونی و فیلم ها و غیره) رمز عبور شما را که حاوی کلمات استخراج شده از فرهنگ لغات یا همان دیکشنری است را بشکند.

البته، هکرها همچنین می توانند از فرهنگ لغت های واقعی برای انجام مراحل شکستن رمز عبور شما استفاده کنند. آنها حتی نیازی به نوشتن دستی کلمات ندارند زیرا آنها فقط می توانند یک اسکریپت بنویسند تا این کار را برای آنها انجام دهد.

رمز عبور

ما توصیه می کنیم فقط با یک رمز عبور وارد شوید که یک کلمه واقعی نیست. هرچه رمز عبور شما پیچیده و عجیب و غریب تر باشد، برای امنیت شما بهتر است.

مطمئن باشید که ترکیب کلمات دیکشنری تضمین نمی کند که رمز عبور شما قوی تر شود. به عنوان مثال، “chairchair” ممکن است یک رمز عبور 10 کاراکتری باشد، اما شکستن آن فقط 3 ماه طول می کشد.

رمز عبورخود را طولانی کنید

گذرواژه های کوتاه به راحتی به خاطر سپرده می شوند، درست است، اما شکستن آنها نیز بسیار آسان است. ممکن است فقط یک دقیقه طول بکشد تا یک مجرم اینترنتی با تجربه یک رمز عبور پنج کاراکتری ساده را بشکند. اگر تا هشت حرف بالا بروید (توصیه استاندارد NIST)، زمان به یک دهه افزایش می یابد.

در حالت ایده آل، باید رمز عبوری داشته باشید که بیش از هشت حرف باشد – توصیه می کنیم در صورت امکان بیش از 15 حرف داشته باشید.

اگر به هر دلیلی نیاز دارید که از یک گذرواژه کوتاه استفاده کنید، این کار را فقط در وب سایتی انجام دهید که به داشتن حرف های خاص در رمز عبور اجازه می دهد. اگر هر حرف / نماد / عدد را در یک رمز عبور پنج کاراکتری وارد کنید، زمان شکست را از یک دقیقه به چهار دهه افزایش می دهید.

حروف، اعداد و حروف خاص / نمادها را مخلوط کنید

مخلوط کردن حروف، اعداد و نمادها باعث می شود رمز عبور شما بسیار سخت تر شود. به عنوان مثال، اگر از رمز عبوری استفاده می کنید که فقط از حروف یا اعداد تشکیل شده باشد، شکستن آن بسیار آسان تر خواهد بود.

به هر حال، حدس زدن یا وارد کردن زور به کلمه عبوری مانند “3 & * Gjk2 #” بسیار دشوارتر از رمز عبوری مانند “fhujflto” است. اگر از همان ابزاری که در بالا به آن پیوند داده ایم استفاده کنیم، می بینیم که رمز دوم در حدود سه ساعت قابل شکستن است، در حالی که رمز عبور اول تقریباً در مدت یک دهه شکسته می شود.

حروف بزرگ و کوچک را با هم مخلوط کنید

از افزودن حروف کوچک و بزرگ در فواصل تصادفی نترسید. ممکن است هنگام وارد کردن رمز عبور با صفحه کلید یا دستگاه تلفن همراه ناخوشایندتر باشد، اما باعث امنیت بیشتر رمز ورود شما می شود.

باور نمی کنید؟ بیایید گذرواژه های زیر را بگیریم: “sdfghjkl” و “SdFgHjKl”. برای شکستن رمز ورود اول ابزار کرک و شکستن رمز عبور حدود سه ساعت و برای شکستن رمز دوم به یک ماه زمان نیاز دارد. بدیهی است که مورد دوم می تواند از برخی پیشرفت ها برای قدرتمندتر کردن آن استفاده کند، اما مثال همچنان نشان می دهد که مخلوط کردن حروف بزرگ و کوچک ایده خوبی است.

از جایگزین های واضح استفاده نکنید

خیر، استفاده از “h0u $ 3” ​​به عنوان رمز عبور به جای “خانه” آن را بسیار قوی نمی کند. در واقع، فقط یک دقیقه طول می کشد تا خراب شود.

به عنوان یک قاعده کلی کلی، باید از جایگزینی حروف با اعداد مشابه اجتناب کنید، زیرا طولی نمی کشد که یک ابزار ترک خوردگی به کارهایی که انجام می دهید پی می برد.

معکوس برخی از کلمات (یا همه آنها)

اگر باید بر استفاده از کلمات فرهنگ لغت به عنوان رمز عبور اصرار داشته باشید، حداقل باید آنها را معکوس کنید. به عنوان مثال، به جای “دایناسور” که در کمتر از یک ثانیه می توانید ترک کنید، می توانید “ruasonid” را امتحان کنید. البته، این کافی نیست زیرا هنوز پنج ساعت طول می کشد تا یک رمز عبور خراب شود.

بنابراین، شما باید از چندین کلمه معکوس با هم استفاده کنید. نوشتن کل گذرواژه بسیار مشکل است، اما امنیت آن را جبران می کند. برای بهترین نتایج، نمادها، اعداد و حروف بزرگ و کوچک را با هم مخلوط کنید.

رمز عبور خود را مخفف عبارت قرار دهید

اگر نمی خواهید صفحه کلید خود را به طور تصادفی با هم مخلوط کنید تا یک رمز عبور پیدا کنید، سعی کنید یک عبارت به یاد ماندنی را در نظر بگیرید – ترجیحاً کاری که اغلب اوقات انجام می دادید. به عنوان مثال، بیایید عبارت “تابستانهایم را در 5 سالگی در ایتالیا می گذراندم” در نظر بگیریم.

برای ایجاد رمز عبور، فقط حرف اول هر کلمه را بگیرید. شما با “IutsmsiIwIw5” باقی می مانید.

بد نیست، درست است؟ ظاهراً شکستن آن شش هزار سال یا بیشتر طول می کشد. اما می توانید مبارزه با تکنیک های شکستن رمز عبور آینده را حتی قوی تر کنید. یک یا دو نویسه، نمادها یا اعداد فاصله اضافه کنید، پسورد امن تری برای شما باقی می ماند.

در صورت امکان از فضاها استفاده کنید

همه وب سایت ها به شما اجازه نمی دهند که نویسه های فضایی را در رمزهای عبور خود وارد کنید. اما اگر چنین شد، پیش بروید و چند مورد را اضافه کنید. این باعث می شود رمز عبور شما طولانی تر شود، بنابراین هرچه تعداد فضاهای بیشتری را وارد کنید، شکستن آن برای هکر یا ابزار شکستن رمز عبور سخت تر خواهد بود.

در صورت تمایل می توانید پس از هر حرف، عدد یا نماد یک علامت فاصله اضافه کنید، اما به طور کلی کافی است که در هر چند حرف/علامت/اعداد چند عدد اضافه کنید.

افزودن دو کاراکتر فضایی در گذرواژه ای مانند «دایناسور» (به این معنی که «din osa ur» است) زمان شکستن آن را از زیر یک ثانیه به پنج قرن افزایش می دهد، بنابراین این نکته را دست کم نگیرید.