اینترنت ایمن
در این مقاله به مبحث ایمن ماندن در اینترنت میپردازیم

 

با تعداد کل کاربران اینترنت نزدیک به 4 میلیارد نفر، جهان بیش از هر زمان دیگر به اینترنت متصل است. گرچه این معمولاً چیز مثبتی است، اما این بدان معنی است که جرایم اینترنتی بیشتر و بیشتر شایع خواهد شد.

این به نظر ترسناک می رسد، ما می دانیم، اما ما با روش ایمن ماندن در اینترنت در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد.

برای خرید فیلر شکن از چیتا وی پی ان کلیک کنید

چرا ایمن ماندن در اینترنت بسیار مهم است؟

خوب، اینترنت به سادگی گذشته نیست. این بدان معنا نیست که 15 سال پیش یا تهدیدات سایبری وجود نداشته است، اما به طور معمول یک کاربر آنلاین آنلاین راحت تر در اینترنت می ماند. امروز انجام این کار کمی سخت تر است. در حالی که اینترنت پیشرفته تر بود، تاکتیک های مورد استفاده هکرها نیز پیشرفت می کرد.

در حال حاضر انتظار می رود دستگاه های متصل به وب به اهداف عظیمی برای حملات سایبری و بدافزار تبدیل شوند. علاوه بر این، بسیار محتمل است که در سال های آینده شاهد افزایش و افزایش بزرگتری در حملات سایبری و جرایم سایبری باشیم، زیرا سود این نوع فعالیت های غیرقانونی بسیار بیشتر از تجارت عمده غیرقانونی مواد مخدر است. سپس دوباره، تحقیقات قبلاً نشان داد که هر 39 ثانیه یک حمله هکر اتفاق می افتد، بنابراین واقعاً تعجب آور نیست.

به طور کلی، تمام داده های موجود فقط یک چیز را نشان می دهد – شما یا یاد می گیرید که چگونه در اینترنت ایمن بمانید، یا در نهایت در یک حمله سایبری یا قربانی سرقت هویت پول خود را از دست می دهید.

در اینجا چند راه بهترین روش برای ایمن ماندن در اینترنت وجود دارد.

اگرچه روش های زیادی برای ایمن ماندن در اینترنت وجود دارد، ما تصمیم گرفته ایم که بر روی موارد کارآمد تمرکز کنیم:

  1. از WiFi عمومی برای موارد حساس استفاده نکنید

انجام چنین کاری دشوار است – ما می دانیم WiFi عمومی درصورت نیاز درست در آنجاست و دسترسی سریع و رایگان به وب را به شما ارائه می دهد.

اما این دسترسی راحت هزینه دارد – دسترسی بسیار بزرگ: جزئیات شخصی و مالی شما. طبق آمار، حدود 24٪ از نقاط اتصال WiFi در سراسر جهان به هیچ وجه از رمزگذاری قابل اعتماد استفاده نمی کنند. این درصد ممکن است بد به نظر نرسد، اما این را در نظر بگیرید – تخمین زده می شود که تا سال 2020 تقریباً 432 میلیون هات اسپات در سراسر جهان وجود داشته باشد. بنابراین، این بدان معناست که حدود 100 میلیون نقطه بدون امنیت هستند.

اگر به طور اتفاقی از چنین شبکه WiFi استفاده می کنید، هرکسی می تواند اتصالات شما را شنود کند تا ببیند شما به صورت آنلاین چه کاری انجام می دهید. اگر چنین اتفاقی بیفتد، هر هکر می تواند به راحتی هر اطلاعاتی را که می خواهد از شما بدزد، مانند:

و گرچه اکثر هات اسپات از WPA2 استفاده می کنند، شما هنوز نمی توانید محافظت کنید. در هنگام استفاده از WiFi عمومی ایمن نیز باید در واقع مراقبت کنید – چه در هتل، در رستوران یا حتی در خانه. چرا؟ زیرا قبلاً نشان داده شده بود که حتی WPA2 نیز مستعد ابتلا به نوع خاصی از حمله سایبری است. WPA3 قرار است این مشکل را برطرف کند، اما احتمالاً چند سال دیگر طول می کشد تا به طور گسترده تصویب شود – تا جایی که به یک نیاز تبدیل شود – زیرا در حال حاضر یک گواهینامه اختیاری است.

بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید؟ بعد از همه اینها نمی توانید فقط از WiFi استفاده کنید.

خوب، شما مجبور نیستید این کار را انجام دهید فقط باید مطمئن شوید که از WiFi عمومی (ایمن یا نا امن) برای دسترسی به اطلاعات حساس استفاده نمی کنید. در حالت ایده آل، فقط باید از آن برای مرور منظم آنلاین استفاده کنید. از آن برای بررسی ایمیل، حساب بانکی یا نمایه (های) رسانه اجتماعی خود استفاده نکنید. اگر واقعاً به چنین کاری نیاز دارید، به جای آن از برنامه داده خود استفاده کنید.

اگر می خواهید گزینه بهتری داشته باشید، استفاده از VPN را در نظر بگیرید (ما در مورد آن در نکته شماره 3 بحث خواهیم کرد). این سرویس می تواند اتصالات آنلاین شما را در نقاط اتصال و بدون رمزگذاری ایمن کند تا اطمینان حاصل کند که اطلاعات خصوصی شما در معرض نمایش نیست.

  1. دستگاه های خود را روی “فراموش کردن” شبکه های WiFi تنظیم کنید

بسیاری از دستگاه ها (به ویژه دستگاه های تلفن همراه) به طور پیش فرض تنظیم شده اند تا به طور خودکار به شبکه های WiFi آشنا متصل شوند. بنابراین، اگر به محل زندگی دوست خود بروید، به شبکه WiFi او متصل شوید و پس از دو روز دوباره به خانه آنها مراجعه کنید، دستگاه شما به طور خودکار به شبکه وی متصل می شود

راحت است، درست است؟

اینترنت ایمن ماندن آنلاین

مطمئناً چنین است، اما همچنین بسیار خطرناک است. چرا؟ زیرا مجرمان اینترنت می توانند با ایجاد شبکه های WiFi جعلی دستگاه شما را گیج کنند و آنرا فریب دهند تا به طور تصادفی به آنها متصل شود. از همه بدتر – این یک فرایند بسیار پیچیده برای آنها نیست.

بگذارید بگوییم شما به یک بار می روید، یک آبجو می نوشید، و از WiFi استفاده می کنید. هنگام ترک، به طور خودکار از شبکه جدا می شوید. اما تا زمانی که ویژگی “به خاطر سپردن” روشن باشد، دستگاه شما به پخش سیگنالی که از شبکه های WiFi اطراف می پرسد آیا SSID (نام شبکه WiFi) مشابه نقطه اتصال نوار دارند، ادامه خواهد داد.

در این صورت مجرمان اینترنت مجبور به استفاده از دستگاهی هستند که می تواند SSID های دستگاه پخش شده شما را اسکن کرده و سپس آنها را به صورت اختصاصی پخش مجدد کند – در واقع باعث می شود دستگاه شما باور کند شبکه جعلی هکر قانونی است.

و این بدترین قسمت است – چنین ابزاری از قبل وجود دارد. آناناس WiFi می تواند به هکرها کمک کند تا حملات MITM (مرد در میانه) را به راحتی تنظیم کنند و هزینه آن در حال حاضر فقط 200 دلار است.

بنابراین، بهتر است فقط رایانه ها، لپ تاپ ها و دستگاه های تلفن همراه خود شبکه های WiFi را فراموش کنند. اگر نمی دانید چگونه، در اینجا لیستی از راهنماهای مفید است که می توانید استفاده کنید:

باید بدانید که برخی از سیستم عامل ها یا دستگاه ها (معمولاً مدرن ترها) این ویژگی را “اتصال خودکار” می نامند. بنابراین، اگر متوجه شدید آن را نیز غیرفعال کنید.

  1. از VPN (شبکه خصوصی مجازی) استفاده کنید

اگر با VPN ها آشنا نیستید، آنها خدمات آنلاین هستند که می توانید از آنها برای مخفی کردن آدرس IP واقعی خود و ایمن سازی ارتباطات آنلاین خود با رمزگذاری آنها استفاده کنید. به زبان ساده، VPN می تواند:

اطمینان حاصل کنید که هیچ کس (نه ISP شما، نه هکرها، نه نهادهای نظارتی دولتی) نمی تواند ببیند شما در اینترنت چه می کنید. ارتباطات آنلاین شما کاملاً رمزگذاری شده و ضد نظارت خواهد بود. بله – حتی در وای فای عمومی بدون امنیت.

از یادگیری اطلاعات حساس درباره شما (مانند محل زندگی، ISP، کد پستی و کد پستی) از آدرس IP خود از مجرمان سایبری احتمالی جلوگیری کنید.

اطمینان حاصل کنید که می توانید آزادانه نظر خود را آنلاین بیان کنید و رد پای دیجیتالی شما تا حدی قابل ردیابی نیست.

استفاده از VPN یک راه بسیار هوشمند برای ایمن ماندن آنلاین است و اگر تمام نکات دیگری را که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است رعایت کنید، یک روش م especiallyثر است.

  1. دستگاه (ها) و مرورگرهای خود را ایمن نگه دارید

یکی از بهترین راه ها برای ایمن ماندن آنلاین این است که مطمئن شوید از برنامه آنتی ویروس/ضد ویروس قابل اطمینان روی دستگاه خود استفاده می کنید. از شما در برابر تهدیدات آنلاین – مانند کوکی های مخرب، بدافزار، ویروس ها، جاسوس افزارها، تبلیغات مزاحم و غیره محافظت می کند.

تعداد زیادی از ارائه دهندگان نرم افزار آنتی ویروس/ضد ویروس وجود دارد، اما توصیه های ما Malwarebytes و ESET است.

علاوه بر نرم افزار ضد ویروس/ضد ویروس، همیشه باید سعی کنید سیستم عامل خود را به روز نگه دارید. فراموش نکنید – به روزرسانی های مهم امنیتی حتی در به روزرسانی های سیستم کوچک نیز منتشر می شوند. این، و مطمئن شوید که فایروال خود را روشن نگه دارید – این یک لایه امنیتی اضافی است که ارزش داشتن آن را دارد.

در مورد مرورگر خود، باید از مسدود کننده های اسکریپت استفاده کنید – در اصل افزونه هایی که از راه اندازی اسکریپت های غیرمجاز هنگام دسترسی به یک وب سایت سایه دار یا مخرب جلوگیری می کنند. به عنوان مثال، یک برنامه افزودنی مسدود کننده اسکریپت می تواند از بارگیری یک اسکریپت استخراج رمزنگاری که به CPU شما آسیب می رساند، جلوگیری کند یا نمایش وب سایت از تبلیغات مخرب پاپ آپ را متوقف کند.

در حال حاضر، بهترین برنامه های افزودنی که می توانید استفاده کنید uMatrix و uBlock Origin هستند. اگر واقعاً می خواهید در اینترنت ایمن بمانید، بهتر است آنها را با هم استفاده کنید، نه جداگانه.