روتر VPN
هر آنچه درباره VPN روتر باید بدانید را در این مقاله بخوانید

 

این روزها، VPN ها به طور کلی سازگاری بین پلتفرمی را ارائه می دهند و به طور موثر روی چندین دستگاه (ویندوز، مک، لینوکس، iOS، آندروید) کار می کنند – یا از طریق سرویس گیرنده های VPN یا با پیکربندی بر روی آنها. با این حال، آیا می دانید تنظیم VPN در روتر نیز امکان پذیر است؟

مطالب پیشنهادی:

خرید vpn با آیپی ثابت

بله، این کار عملی است، اگرچه مطمئناً کمی راه اندازی آن میتواند شما را به دردسر بیاندازد. اگر خیلی اهل فن نباشید، روند نصب می تواند کمی دشوار باشد. و استفاده از آن به وسیله خرید یک روتر از قبل پیکربندی شده می تواند بسیار پرهزینه باشد.

اما قبل از رسیدن به آن، ابتدا باید ببینید آیا انجام این کار جزئ مواردی هست که واقعاً به نفع شماست یا خیر.

بنابراین، در اینجا همه چیزهایی است که شما باید در مورد مزایا و معایب استفاده از VPN در روتر (از جمله موارد دیگری که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد) بدانید:

جوانب مثبت و منفی استفاده از VPN در روتر چیست؟

نکات جالب و منفی مختلفی وجود دارد که باید قبل از راه اندازی، آنها را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که استفاده از VPN در روتر واقعاً به نفع شماست.

روتر
با استفاده از VPN روتر میتوانید به محتوای مسدود شده به شکل دائمی دسترسی پیدا کنید

مزایا استفاده از VPN در روتر

 1. می توانید از VPN در چندین دستگاه استفاده کنید
 2. در حالی که اکثر VPN ها معمولاً در اکثر دستگاه ها کار می کنند، امروزه این سطح از سازگاری بین پلتفرمی کافی نیست. اگر بخواهید به عنوان مثال از VPN در Xbox، PlayStation یا تلویزیون هوشمند خود استفاده کنید، چه می کنید؟
 3. خب، این نوعی است که در صورت راه اندازی VPN در Router می توانید در واقع انجام دهید. پس از انجام این کار، هر دستگاهی که به روتر شما متصل شود قادر به استفاده از ویژگی های VPN است.
 4. این بدان معناست که شما می توانید محتوای دارای محدودیت جغرافیایی را در تلویزیون هوشمند خود تماشا کنید یا به منابع اینترنتی مسدود شده جغرافیایی در کنسول خود دسترسی پیدا کنید.
 5. فقط یک تنظیم لازم است
 6. دیگر لازم نیست برنامه ها و سرویس گیرنده های VPN را روی چندین دستگاه نصب یا پیکربندی کنید. کافی است یک بار VPN را روی Router پیکربندی کنید و کار با آن انجام شود. اساساً، هر دستگاهی که بتواند به Router شما متصل شود به طور خودکار از VPN پیکربندی شده در آن استفاده می کند.
 7. VPN همیشه روشن خواهد بود
 8. هنگامی که VPN در روتر پیکربندی می شود، گفته می شود که Router همیشه از طریق VPN به اینترنت متصل می شود. بنابراین، دیگر نگران این نخواهید بود که هنگام آنلاین شدن VPN را فراموش کنید و ترافیک آنلاین و داده های شخصی خود را در معرض دید بگذارید.
 9. VPN روتر می تواند از شما در برابر استفاده غیرمجاز WiFi محافظت کند
 10. اگر با استفاده غیرمجاز WiFi آشنایی ندارید، فقط فکر کنید که کسی به شبکه WiFi شما متصل است و بدون اجازه شما از آن استفاده می کند. با داشتن رمز عبور قوی می توان از این امر جلوگیری کرد، اما – گاهی اوقات – یک هکر کوشا می تواند و توانایی آن را دارد که رمز را دور بزند.
 11. وقتی این اتفاق می افتد، آنها می توانند اطلاعات مربوط به جغرافیایی را در مورد شما جمع آوری کنند زیرا آدرس IP شما را دارند.
 12. اما اگر یک VPN عملیاتی در Router خود داشته باشید، از درجه ناشناس ماندن برخوردار خواهید شد زیرا IP واقعی شما با یک IP متفاوت جایگزین می شود.
 13. بنابراین، اگر شبکه WiFi شما بدین نحو شکسته شود، مهمان ناخوانده واقعاً نمی تواند مکان شما را مشخص کند. به همین ترتیب، اگر آنها از WiFi شما برای اهداف شیطانی استفاده کنند، دیگر به IP شما ردیابی نمی شود.
VPN در روتر
با استفاده از وی پی ان بر روی روتر همیشه IP شما در یک کشور ثابت خواهد بود

معایب استفاده از VPN در روتر

 1. سرعت بارگیری و اتصال ممکن است افت پیدا کرده و تحت تاثیر وجود وی پی ان قرار گیرد
 2. به عنوان مثال هنگام استفاده از VPN در Router در مقابل رایانه، سرعت اتصال و بارگیری کمتری را تجربه خواهید کرد. اگر روتر شما CPU ضعیفی داشته باشد و اگر از پروتکل VPN بسیار رمزگذاری استفاده می کنید (به عنوان مثال OpenVPN) تقریباً همیشه این اتفاق می افتد.
 3. متأسفانه، حتی اگر از پروتکل VPN استفاده کنید که سرعت را بیشتر از امنیت می کند (مانند L2TP)، اگر پردازنده کم کار کند، سرعت آنلاین شما هنوز در اوج نخواهد بود. در واقع این یک مشکل معمول در روترهای D-Link و TP-Link است.
 4. تنها راهی که می توانید این مسئله را دور بزنید این است که یک Router کارآمدتر تهیه کنید. با این حال، این می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. دامنه قیمت می تواند از هر 100 تا 200 دلار شروع شود و تا 500 دلار یا بیشتر باشد.
 5. نه تنها این، بلکه هرچه دستگاه های بیشتری از طریق Router خود به یک سرور VPN خاص متصل شده باشید، سرعت کلی اتصال به اینترنت پایین تر خواهد بود.
 6. شما نمی توانید به محتوای مسدود شده جغرافیایی در کشور خود دسترسی پیدا کنید
 7. از آنجا که تنظیم VPN در Router به این معنی است که همیشه روشن است، هر زمان که از طریق روتر به وب دسترسی پیدا کنید، آدرس IP شما همیشه روی یک کشور خاص تنظیم می شود.
 8. بنابراین، اگر در ایالات متحده زندگی می کنید و روتر را برای اتصال به یک سرور VPN در انگلیس تنظیم کرده اید، به احتمال زیاد نمی توانید به محتوای ایالات متحده که دارای محدودیت جغرافیایی است دسترسی پیدا کنید، مانند Netflix US یا Hulu، به عنوان مثال . به این دلیل که وقتی آنلاین می شوید دائماً آدرس IP انگلستان خواهید داشت.
 9. برای دور زدن این مورد، باید به صورت دستی سرور VPN را در سیستم عامل Router تغییر دهید. اگر از سیستم عامل روتر Tomato استفاده می کنید، از آنجا که 2 سرور VPN راه اندازی کرده اید و بین آنها به راحتی جابجا می شوید، مشکلی نخواهد بود.