دوگانه VPN
این مقاله میتواند برای شما بسیار کاربردی باشد 

اگر با VPN ها آشنا هستید، احتمالاً برخی از افراد در مورد اتصال دوگانه VPN و اتصالات VPN زنجیره ای برای شما صحبت کرده اند. خب، اگر می خواهید در مورد آنها بیشتر بدانید، این مقاله درست همان جای مناسب برای شما خواهد بود. ما در مورد اینکه اتصالات دوگانه VPN چیست، نحوه عملکرد آنها، اگر ارزش آن را داشته باشند، بحث خواهیم کرد و همچنین نحوه راه اندازی یک زنجیره VPN را نیز توضیح خواهیم داد.

برای خرید فیلترشکن از چیتا وی پی ان کلیک کنید

اتصال دوگانه VPN چیست؟

اگرچه این نام ممکن است به این معنی باشد که شما همزمان از دو VPN استفاده می کنید، اما معمولاً اینگونه نیست – مگر اینکه یک اتصال VPN دوگانه با دو ارائه دهنده VPN مختلف تنظیم کنید. به طور معمول، اتصال دوگانه VPN زمانی است که شما همزمان از دو سرور VPN استفاده می کنید.

VPN دوتایی چگونه کار می کند؟

اساساً، به جای اینکه اطلاعات ترافیک و آنلاین شما یک بار توسط یک سرور VPN ایمن شود، دو بار توسط دو سرور VPN ایمن می شوند.

به نظر می رسد بسیاری از افراد تصور می کنند که اتصال دوگانه VPN به این معنی است که مثلاً به جای رمزگذاری AES-256، از آنها با رمزگذاری AES-512 محافظت می شود. گرچه کاملاً صحیح نیست، اما خیلی دور از حقیقت نیست.

به جای اینکه همان سطح رمزگذاری به خودی خود دو برابر شود، سطح دیگری از رمزگذاری به آن اضافه می شود. به طور معمول، پس از عبور از سرور VPN، ترافیک آنلاین شما به وب می رسد.

با اتصال دوگانه VPN، ترافیک شما از یک سرور VPN عبور می کند و سپس از طریق سرور VPN دیگری هدایت می شود و فقط پس از آن درخواست های اتصال شما به اینترنت می رسد.

برای دریافت ایده بهتر از نحوه کار یک VPN مضاعف، در اینجا یک نمای کلی از روند اتصال آورده شده است:

دوگانه VPN

بنابراین، به طور کلی، ترافیک آنلاین شما قبل از اینکه به وب جهانی برسد، رمزگذاری، رمزگشایی، رمزگذاری مجدد و رمزگشایی می شود. سپس، قبل از اینکه داده های درخواستی شما به دستگاه شما برسد، همان روند را طی می کند.

همچنین، با اتصال دوگانه VPN، آدرس IP واقعی شما به جای اینکه یک بار در پشت دو آدرس سرور مخفی شود، دو بار پوشانده می شود.

آیا می توانید از چند VPN همزمان استفاده کنید؟

بله، شما فقط به دو اتصال VPN همزمان محدود نمی شوید. شما می توانید چندین اتصال VPN همزمان داشته باشید. اگرچه این کار را انجام می دهید، دیگر به آن اتصال VPN مضاعف نمی گویند بلکه زنجیره VPN، زنجیره VPN یا VPN چند منظوره است (از آنجا که ترافیک از طریق چندین سرور پرش می کند).

VPN chain

بنابراین، به جای عبور ترافیک از طریق دو سرور VPN، می توانید از طریق سه یا چهار سرور عبور کنید. هر سرور یک لایه رمزگذاری اضافی را ارائه می دهد و آدرس IP دیگری را در مخلوط می کند و هویت آنلاین شما را بیشتر تضمین می کند.

مزایای استفاده از اتصالات دوگانه VPN

بیشتر مزایایی که باید درباره آنها داشته باشید شامل گرفتن درجه بالاتر امنیت و حریم خصوصی اینترنت است.

به طور کلی، در اینجا مزایای خاص استفاده از اتصال دوگانه VPN وجود دارد:

دومین سرور VPN که به آن متصل می شوید نمی داند آدرس IP واقعی شما چیست زیرا فقط آدرس سرور VPN اول را مشاهده می کند.

ترافیک و داده های آنلاین شما دو بار رمزگذاری می شوند (یا اگر یک زنجیره VPN با تعداد زیادی هاپ راه اندازی کنید) یا بیشتر.

ارتباطات بین سرورها می تواند به صورت متناوب بین TCP و UDP ایجاد شود و سطح کمی امنیت آنلاین را به شما ارائه دهد.

اتصال VPN مضاعف خطر قرار گرفتن در معرض حمله همبستگی ترافیکی (رابطه بین ترافیک ورودی و خروجی در سرور VPN) را کاهش می دهد. اگرچه، ذکر این نکته مهم است که بعید به نظر می رسد چنین حمله ای برای شما به عنوان کاربر VPN اتفاق بیفتد. هنوز هم، این یک مزیت استفاده از اتصال دوگانه VPN است.

همچنین، اگر تصمیم دارید یک اتصال VPN multihop راه اندازی کنید، می توانید ردپای دیجیتالی خود را در پشت مکانهای جغرافیایی متعدد پنهان کنید (زیرا از بیش از دو سرور VPN استفاده می کنید).

معایب اتصالات دوگانه VPN

“اگر از اتصال VPN دوتایی یا زنجیره VPN استفاده کنم، باید نگران چه چیزی باشم؟”

صادقانه بگویم زیاد نیست. مسئله اصلی و منفی تنظیم تنظیم اتصال دو VPN یا یک زنجیره VPN چند منظوره کاهش سرعت اتصال است. به هر حال، ما در حال صحبت کردن در مورد این هستیم که اتصال شما همزمان از طریق دو یا چند سرور VPN و چندین فرآیند رمزگذاری انجام شود. این امر به ضرر سرعت اینترنت شما خواهد بود.

فقط با استفاده از سرورهای VPN که از نظر جغرافیایی به شما نزدیک هستند می توانید از کاهش سرعت جلوگیری کنید، اما فرآیندهای رمزگذاری، رمزگشایی و رمزگذاری مجدد همچنان سرعت آنلاین شما را کاهش می دهد.

اکنون، موارد زیادی وجود دارد که بر نوع سرعت VPN شما تأثیر می گذارد، بنابراین اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید، این راهنما را که در این زمینه نوشتیم، بررسی کنید. اما ایده اصلی این است که اگر اتصال VPN دوتایی یا چندتایی داشته باشید باید منتظر افت عملکرد باشید.

برای داشتن ایده در مورد آنچه در مورد آن صحبت می کنیم، اگر شما یک اتصال 100 مگابیت در ثانیه داشته باشید، یک اتصال VPN چهار هاپ می تواند سرعت بارگیری شما را به حدود 25 مگابیت بر ثانیه برساند (به شرط داشتن اتصال اینترنت پایدار و دستگاهی که خیلی هم نیست منسوخ شده، البته).

علاوه بر این، اتصال VPN دو یا زنجیره ای به طور معمول گران تر از یک اتصال عادی است. خواه درمورد ارائه دهنده VPN صحبت کنیم که اتصالات VPN دوگانه یا زنجیره ای داخلی را ارائه می دهد یا اینکه فقط از چندین سرور از ارائه دهندگان مختلف استفاده می کند، در پایان پول بیشتری پرداخت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *