softether
در این مقاله میخواهیم به توضیح مفصل درباره SoftEther بپردازیم

حتی اگر SoftEther یک پروتکل VPN نسبتاً جدید است، در بین کاربران VPN بسیار سریع محبوب شده است. در حقیقت آنقدر محبوب است که اغلب از نظر کیفیت با OpenVPN مقایسه می شود.

اما در واقع SoftEther چیست؟ و چه چیزی آن را در مقایسه با سایر پروتکل ها بسیار خاص می کند؟ خب، در اینجا همه چیزهایی است که شما باید بدانید…

برای خرید فیلترشکن از سایت چیتا وی پی ان کلیک کنید

SoftEther چیست؟

سافت ایتر یک نرم افزار منبع باز رایگان VPN است که به عنوان بخشی از تحقیقات پایان نامه کارشناسی ارشد در دانشگاه Tsukuba توسعه یافته است. SoftEther به طور کامل در سال 2014 منتشر شد، و آن را به یکی از جدیدترین پروتکل های موجود تبدیل کرده است.

هنگام صحبت در مورد SoftEther، تمایز بین پروتکل سافت ایتر و سرور VPN SoftEther مهم است:

پروتکل SoftEther VPN – پروتکل برای ارتباطات امن مشتری به سرور استفاده می شود. نسبتاً سریع و ایمن است.

SoftEther VPN Server – نرم افزار سرور از استفاده از چندین پروتکل VPN مانند سافت ایتر، OpenVPN ،IPSec، L2TP / IPSec و SSTP پشتیبانی می کند.

پروتکل VPN SoftEther چگونه کار می کند؟

پروتکلVPN  سافت ایتر وظیفه ایمن سازی ارتباطات بین سرویس گیرنده VPN و سرور VPN را بر عهده دارد. در اصل یک تونل رمزگذاری شده بین این دو ایجاد می کند، اطمینان حاصل می کند که هر اطلاعاتی از طریق این تونل عبور می کند توسط هیچ کس قابل کنترل نیست.

جزئیات فنی عمومی درباره SoftEther

نحوه استفاده از سافت ایتر

استفاده از پروتکل SoftEther VPN بسیار ساده است، اما از آنجا که یک راه حل مبتنی بر نرم افزار است، شما باید ابتدا مشتری سافت ایتر VPN را بر روی دستگاه خود نصب کنید. این معمولاً حتی اگر قبلاً اشتراک سرویس VPN داشته باشید نیز چنین است.

ما به نحوه استفاده از SoftEther در ویندوز نگاهی خواهیم انداخت، اما روند نصب در سایر سیستم عامل ها نیز تقریباً مشابه است.

بنابراین، در اینجا چیزهای اصلی شما باید در مورد استفاده از سافت ایتر بدانید:

softether

سافت ایتر

توابع اضافی که می توانید استفاده کنید

SoftEther VPN Client Manager عملکردهای زیادی دارد که می توانید برای تغییر تجربه خود استفاده کنید:

آزمایش توان اتصال

سافت ایتر دارای یک ابزار آزمایش سرعت ترافیک شبکه است که می توانید با استفاده از آن عملکرد VPN شما را کنترل کند. برای استفاده از آن در SoftEther VPN Client Manager، روی منوی “Tool” در مشتری کلیک کنید و سپس “Network Test Speed ​” را انتخاب کنید.

در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر در مورد نحوه آزمایش اتصال VPN، در صورت تمایل به راهنمای ما در این زمینه مراجعه کنید. و اگر می خواهید در مورد ابزار تست سرعت سافت ایتر اطلاعات بیشتری کسب کنید (تنظیمات و اقدامات احتیاطی بیشتر)، این پیوند را دنبال کنید.

سایر اطلاعات مفید

در صورتی که می خواهید اطلاعات عمیق تری در مورد سرویس گیرنده SoftEther VPN و نحوه عملکرد اتصال داشته باشید، این پیوند را بررسی کنید. همچنین، اگر می خواهید در مورد پروتکل SoftEther VPN اطلاعات بیشتری کسب کنید، یک دفترچه راهنما در دسترس است.

 

آیا SoftEther VPN برای استفاده ایمن است؟

پاسخ کوتاه – بله، قطعاً.

رمزگذاری و امنیت SoftEther بسیار قابل اعتماد است و یک پروتکل عالی است که می توانید هر زمان که به امنیت و ترافیک آنلاین خود نیاز دارید از آن استفاده کنید.

در اینجا فقط مواردی وجود دارد که SoftEther را به چنین پروتکل VPN امن تبدیل می کند:

با این حال، باید به شما اطلاع دهیم که-در ابتدای سال 2018-یک ممیزی امنیتی 80 ساعته در SoftEther انجام شد که ادعا می کرد پروتکل از 11 آسیب پذیری امنیتی رنج می برد. با این حال، اطلاعات در مورد مشکلات امنیتی کاربران ممکن است بسیار عمیق و واضح نباشد و فرض کنیم که این مشکلات مدت هاست وصله شده اند، کاملاً امن است. اگر می خواهید نگاهی بیندازید، این پیوند است.

آیا پروتکل VPN SoftEther سریع است؟

بله، SoftEther سرعت آنلاین سریع را ارائه می دهد. به گفته افرادی که پشت این پروتکل هستند، این برنامه با در نظر گرفتن عملکرد و توان بالا برنامه ریزی شده است. بر اساس این نتایج، SoftEther سریعتر از هر دو OpenVPN و PPTP است و قادر است حداکثر 900 مگابیت بر ثانیه را اجرا کند.

به نظر می رسد سرعت بالای SoftEther نیز بدست آمده است زیرا توسعه دهندگان بر کاهش تعداد کپی حافظه برای هر چرخه پردازش بسته های VPN تمرکز کرده اند (زیرا تعداد زیاد می تواند سرعت را کاهش دهد).

همچنین، SoftEther برای جلوگیری از برخورد با “مشکل MTU (حداکثر واحد انتقال)” از مکانیزم تونل سازی جریان استفاده می کند، که می توانید در صفحه ای که در بالا پیوند دادید در مورد آن بیشتر بخوانید.

SoftEther VPN مزایا و معایب

مزایا

  1. اتصالات SoftEther بسیار ایمن هستند.
  2. SoftEther در چندین سیستم عامل کار می کند و راه اندازی آن بسیار آسان است.
  3. با وجود سطح بالای امنیت SoftEther، پروتکل به طرز شگفت آوری سریع است.
  4. SoftEther منبع باز است (که بسیار قابل اعتماد است) و استفاده از آن نیز رایگان است.
  5. از آنجا که SoftEther از پورت 443 استفاده می کند، نمی توان آن را به راحتی با فایروال مسدود کرد.

معایب

  1. بسیاری از ارائه دهندگان VPN دسترسی به این پروتکل را ارائه نمی دهند.
  2. اگرچه در سال 2014 منتشر شد، اما هنوز یک پروتکل نسبتاً جدید محسوب می شود.
  3. SoftEther بطور طبیعی در سیستم عامل ها و دستگاه ها پشتیبانی نمی شود. همچنین، ممکن است مجبور شوید نرم افزارهای اضافی را حتی هنگام استفاده از پروتکل ارائه دهنده VPN نصب کنید.