PFS Perfect Forward Secrecy
در این مقاله به صورت کامل درباره PFS یا همان Perfect Forward Secrecy صحبت خواهیم کرد.

شکستن رمزگذاری VPN و خواندان اطلاعات موجود معمولاً و تقریباً غیرممکن است، اما کار از محکم کاری عیب نمیکند و امنیت بیشتر داده ها و ترافیک شما خوب است تا تضمین شود که هرگز صدمه ای نخواهد دید. اینجاست که PFS یا Perfect Forward Secrecy وارد عمل می شود.

برای خرید فیلترشکن روی لینک کلیک کنید

می پرسید PFS چیست؟ ما دقیقا در این مقاله قصد داریم تا درباره آن توضیحات جامع بدهیم. علاوه بر این، ما همچنین در مورد سایر مواردی که باید در مورد PFS بدانید بحث خواهیم کرد – نحوه کار، نحوه مدیریت VPN و PFS و دلیل اهمیت آن برای شما و تاثیرات آن بر روی حفاظت هر چه بهتر از اطلاعات.

PFS چیست؟

PFS مخفف Perfect Forward Secrecy است و به سادگی با عنوان Forward Secrecy (FS) نیز شناخته می شود. این یک سبک رمزگذاری است که حول یک کلید خصوصی موقتی (کلیدی که برای رمزگشایی داده های رمزگذاری شده استفاده می شود) در ارتباطات سرویس گیرنده VPN و سرور VPN برای هر جلسه یا Session تولید می شود، می چرخد.

PFS چگونه کار می کند؟

اساساً، رمزگذاری PFS با ایجاد یک کلید جلسه منحصر به فرد برای هر جلسه ارتباطی آغاز شده توسط کاربر بین مشتری و سرور، کار می کند. اگر به هر دلیلی، کلید جلسه به خطر بیفتد، داده های سایر جلسات ارتباطی ایمن خواهد بود. با استفاده از کلید خصوصی تولید شده، از بین می رود، بنابراین دیگر نمی توان آن را به خطر انداخت.

علاوه بر این، کلیدهای رمزگذاری PFS حتی می توانند در یک جلسه ارتباطی تازه و رفرش شوند و در صورت به خطر افتادن کلید خصوصی موقت، میزان داده هایی را که می تواند توسط یک مجرم سایبری سرقت شود، بیشتر محدود می کند که این موضوع سبب افزایش امنیت شما در بستر اینترنت خواهد شد.

در مقایسه با Perfect Forward Secrecy، رمزگذاری منظم معمولاً کاربر از همان کلید خصوصی برای همه جلسات سرویس دهنده-سرور استفاده می کند. اساساً، این بدان معناست که یک “Master Key” وجود دارد که می تواند برای رمزگشایی همه ترافیک استفاده شود. اگر آن کلید به خطر بیفتد، تمام داده های یافت شده در تمام جلسات ارتباطی بین سرویس گیرنده و سرور نیز به خطر می افتد.

با PFS، چنین چیزی تحت عنوان “کلید اصلی” وجود ندارد و این امر بدیهی است که باعث میگردد تا بدون وجود شاه کلید، اطلاعات در امنیت بسیار بالاتری قرار داشته و به طبع آن امنیت شما نیز بالا میرود.

به طور کلی، رمزگذاری PFS می تواند از پروتکل های اصلی آورده شده در زیر استفاده کند:

رمزگذاری Perfect Forward Secrecy
امنیت بالاتر را میتوان با وجود Perfect Forward Secrecy تامین نمود

PFS در فناوری VPN چیست؟

“در مورد PFS در ارتباطات سرویس دهنده-سرور VPN چطور؟ چگونه کار میکند؟”

خب، تقریباً میتوان گفت که دقیقاً مانند رمزگذاری معمولی PFS عمل می کند. نکته اصلی که باید به آن اشاره شود این است که هر دو سرویس گیرنده VPN و سرور VPN باید دارای رابط های فعال شده با PFS باشند. در غیر این صورت، Perfect Forward Secrecy کار نمی کند.

همچنین، در سطح VPN، PFS در مرحله “دست دادن” (هنگام تأیید اعتبار سرور و کلاینت و مبادله کلیدها) و فرآیند تونل سازی (اساساً اتصال VPN) رخ می دهد.

علاوه بر این، لازم به ذکر است که PFS به طور معمول با پروتکل های خاص VPN خاص مانند موارد زیر استفاده می شود:

به خاطر داشته باشید که PFS معمولاً به طور پیش فرض فعال نمی شود. بنابراین، اگر به دنبال افزایش امنیت اتصالات به شبکه مربوط به VPN هستید، بهتر است ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که مشخص شود سرویس آنها به طور پیش فرض از رمزگذاری PFS در پروتکل های خاص استفاده می کند.

پنهان کاری کامل یا PFS چقدر مهم است؟

امنیت PFS از آنجا که لایه محافظتی اضافی ایجاد می کند، اطمینان از امنیت بیشتر داده های شخصی شما در اینترنت را می دهد، و میتوان گفت که این لایه محافظتی ایجاد شده، نسبتاً ارزشمند است. این بدان معنا نیست که رمزگذاری منظم نمی تواند از داده های شما به خوبی محافظت کند (به شرطی که از رمزگذارهای قوی و پروتکل های VPN استفاده شود)، اما انجام اقدامات امنیتی اضافی هرگز صدمه ای نخواهد دید.

بعلاوه، این را در نظر بگیرید – داشتن یک کلید خصوصی به عنوان “Master Key” برای تمام ترافیک آنلاین شما چیزی است که در واقع می تواند مورد سو استفاده قرار بگیرد. و این حدس و گمان نیست زیرا NSA قبلاً از این ضعف برای جمع آوری داده های ارزشمند استفاده کرده است.

برای اطمینان داشتن از حفظ اطلاعات، شما میتوانید از اکانت ChitaVPN استفاده نمایید.

chita-Icon-buy

علاوه بر این، آسیب پذیری Heartbleed نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. در اصل این یک اشکال بود که در OpenSSL (پیاده سازی منبع باز پروتکل های SSL و TLS) در سال 2012 پیدا شده است، که به طور بالقوه می تواند باعث نشت داده یا همان لو رفتن خودمان تا 64 کیلوبایت از دیتا شود. خب، Perfect Forward Secrecy بهترین راه برای محافظت از اطلاعات شما در برابر Heartbleed است.

با در نظر گرفتن همه اینها، واضح است که PFS به شما اطمینان می دهد که از اتصال VPN بسیار امن تری برخوردار خواهید شد. علاوه بر این، رمزگذاری PFS احتمالاً مجرمان اینترنتی را در هدف قرار دادن سرور یا سرویس گیرنده VPN بسیار کم می کند زیرا تمام تلاشی که برای این کار لازم است ارزش آن را نخواهد داشت، زیرا آنها فقط به اطلاعات بسیار محدود دسترسی پیدا می کنند.

آیا اشکالاتی در استفاده از PFS در فناوری VPN وجود دارد؟

خب، لازم به ذکر است که Perfect Forward Secrecy ممکن است به قدرت پردازش بیشتری نیاز داشته باشد، به این معنی که ایجاد اتصال VPN ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. مطمئناً چنین اتفاقی دائماً رخ نمی دهد و اگر دستگاه شما بیش از قدرت پردازش کافی داشته باشد، حتی ممکن است متوجه تأخیر در کانکشن شوید.

به طور کلی میتوان گفت که اگر شما نیاز دارید تا بهترین محافظت را از اطلاعات خود به عمل آورید، PFS بخشی از این محافظت خواهد بود که میتواند تا حد زیادی خیال شما را از این بابت راحت و آسوده نماید.

کلام آخر

بنابراین، PFS چیست؟ خوب، به بیان ساده تر، این یک ویژگی رمزگذاری است که تضمین می کند یک کلید خصوصی منحصر به فرد جدید (کلید رمزگشایی) برای هر جلسه VPN سرویس گیرنده VPN-VPN ایجاد شده توسط شما ایجاد می شود، در حالی که معمولاً یک کلید خصوصی واحد برای تمام جلسات شما

 

به این ترتیب، داده های شخصی و ترافیک آنلاین شما از امنیت بیشتری برخوردار است زیرا هیچ راهی وجود ندارد که مجرم سایبری بتواند به تمام داده های شما دسترسی پیدا کند در صورتی که بتواند کلید خصوصی را به خطر بیاندازد. با PFS، آنها فقط قادر خواهند بود اطلاعات کوچکی را برعکس کل ترافیک رمزگشایی کنند و گفته می شود که اطلاعات معمولاً برای آنها بی فایده است.

 

اکثر ارائه دهندگان VPN رمزگذاری PFS را ارائه می دهند، اما بهتر است ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که مشخص شود از پروتکل های VPN خود به طور پیش فرض از PFS استفاده می کند.