VPN سرویس های ساده ای هستند – آنها آدرس IP شما را پنهان می کنند و ترافیک و داده های آنلاین شما را رمزگذاری می کنند.

برای خرید VPN کلیک کنید.

VPN سخت افزاری
در این مقاله به طور کامل به توضیح درباره VPN سخت افزاری و VPN نرم افزاری خواهیم پرداخت.

اما چه چیزی دقیقاً VPN های سخت افزاری را از نمونه های نرم افزاری خود جدا می کند؟

در اینجا تمام مواردی است که شما باید در مورد VPN سخت افزاری در مقابل VPN نرم افزاری بدانید – اینکه اینها چه هستند، چه تفاوتی دارند و هر نوع VPN برای چه کسانی مناسب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در جهت خرید فیلترشکن از چیتا وی پی ان کلیک کنید

VPN سخت افزاری چیست؟

VPN سخت افزاری دستگاه هایی هستند که ویژگی های VPN (مانند رمزگذاری / رمزگشایی و احراز هویت) را ارائه می دهند و دارای پردازنده اختصاصی هستند. علاوه بر این، آنها همچنین تمایل به ارائه ویژگی های فایروال سخت افزاری نیز دارند.

VPN های سخت افزاری مستقل هستند، به این معنی که تمام عملکردهای VPN را به تنهایی اداره می کنند.

به عنوان مثال VPN سخت افزاری می تواند Zyxel’s Firewall Hardware VPN باشد.

VPN نرم افزاری چیست؟

VPN های نرم افزاری برنامه هایی هستند که شما بر روی دستگاه های خود نصب و اجرا می کنید. در پایان، آنها می توانند کلاینتی باشند که از قبل روی دستگاه شما نصب شده اند یا کلاینت VPN شخص ثالثی که از ارائه دهنده VPN خود دریافت می کنید.

در پایان ارائه دهنده، VPN نرم افزار هم کلاینتی است که آنها توسعه می دهند و هم آن چیزی است که در سرورهای VPN استفاده می کنند. این نرم افزار مسئولیت رسیدگی به ارتباطات بین سرویس گیرنده VPN و سرور را بر عهده دارد.

VPN سخت افزاری برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به اینکه VPN های سخت افزاری چگونه کار می کنند و هزینه های بالایی نیز دارند، بیشتر برای مشاغل بزرگ مناسب است که باید به تعداد زیادی از کارمندان (100+ نفر) دسترسی به اتصالات VPN بدهند.

همچنین، اگر یک بخش IT ماهر و قابل اعتماد و امنیت شبکه مناسب داشته باشید، VPN سخت افزاری گزینه خوبی است.

آیا VPN نرم افزاری فقط برای افراد است؟

خب، اگر فقط یک کاربر آنلاین هستید که به دنبال پنهان کردن آدرس IP خود و رمزگذاری ترافیک آنلاین خود است، با یک VPN نرم افزاری بسیار راحت تر از یک VPN سخت افزاری هستید. بسیار راحت تر، راه اندازی آسان و مقرون به صرفه است.

VPN نرم افزاری
بدون شک استفاده از VPN نرم افزاری از نظر اقتصادی برای شما بهتر خواهد بود.

اما VPN نرم افزاری برای مشاغل نیز به خوبی کار می کند – به ویژه مشاغل کوچک، حتی گاهی اوقات مشاغل بزرگ بسته به هزینه ها و نیازهایی که دارند از آن استفاده میکنند.

به هر حال، آنها یک روش ساده و مناسب برای آن هستند که:

VPN سخت افزاری در مقابل VPN نرم افزاری- کدام یک بهتر است؟

تفاوت بین VPN سخت افزاری و VPN نرم افزاری می تواند کمی فنی و پیچیده باشد، بنابراین سعی خواهیم کرد که آن را تا حد ممکن ساده نگه داریم.

به خاطر داشته باشید این بخش بیشتر برای مشاغل مرتبط خواهد بود، اگرچه اگر قصد استفاده از VPN سخت افزاری را برای استفاده شخصی دارید، ممکن است اطلاعات خوبی پیدا کنید.

  1. VPN نرم افزاری قیمت بهتری دارد

اگر امیدوار بودید که بشنوید VPN های سخت افزاری بسیار ارزان و در دسترس تمامی افراد هستند، در واقع میتوانیم بگوییم که خبرهای بدی برای شما داریم.

هزینه یک VPN سخت افزاری معمولاً بین 100 تا 500 دلار – حتی گاهی 1000 دلار یا بیشتر برای شما هزینه دارد.

و اگر تجارت شما گسترش یابد و افراد بیشتری را استخدام کنید، بدیهی است که باید VPN سخت افزاری اضافی دریافت کنید، به طور بالقوه دو برابر یا سه برابر هزینه اولیه را برای شما به همراه خواهد داشت.

برخی از انواع VPN سخت افزاری وجود دارد که با کمتر از 100 دلار می توانید دریافت کنید، اما بدیهی است که به اندازه گرانترها قدرتمند نیستند. آنها می توانند انتخاب خوبی برای یک شبکه خانگی باشند، اما تهیه یک VPN نرم افزار بسیار راحت تر و ساده تر است و در عوض آن را در روتر خانگی خود تنظیم می کنید.

از طرف دیگر هزینه VPN های نرم افزاری ممکن است ماهیانه 4 تا 7 دلار باشد.

“اما آیا من نیازی به گرفتن چندین حساب برای کارمندان خود ندارم؟”

VPN سخت افزاری
میتوان گفت VPNها بهترین راه برای در امان ماندن از نظارت مستقیم بر فعالیت‌های شما است.

خوب، این واقعاً بستگی به تعداد کارمندانی دارد که صحبت می کنیم. اگر شما یک فریلنسر، مشاغل کوچک یا فقط یک کاربر آنلاین متوسط ​​هستید، کاملاً بی فایده است – یک نرم افزار VPN برای کیف پول شما بسیار بهتر است.

  1. دسترسی از راه دور با VPN سخت افزاری کمی پیچیده تر است

یکی از اصلی ترین دلایلی که هر مشاغل VPN سخت افزاری را می خواهد این است که به کارمندان دسترسی از راه دور به شبکه شرکت ارائه دهد. پس از ایجاد VPN، کارمندان به سرعت از راه دور دسترسی پیدا می کنند.

تنظیم دسترسی از راه دور از طریق VPN سخت افزاری به هیچ وجه ساده نیست. اگر کارمند IT ندارید که بداند چه کاری انجام می دهد، تنظیم همه چیز نه تنها طولانی مدت طول می کشد، بلکه خطاهایی در کمین نیز وجود دارد که منجر به ایجاد اتصالات کم امنیت می شود.

با استفاده از VPN نرم افزاری، در تنظیم دسترسی از راه دور برای کارمندان خود راحت تر خواهید بود. تنها چیزی که لازم است این است که شما باید ارائه دهنده ای را پیدا کنید که دسترسی به آدرس های IP اختصاصی را فراهم کند.

از آنجا که این آدرس ها تغییر نمی کنند و فقط توسط کارمندان شما استفاده می شوند، می توانید برای دسترسی به آنها، این آدرس ها را در لیست سفید قرار دهید. سپس، آنها می توانند با استفاده از اتصالات رمزگذاری شده VPN به راحتی به پرونده های کاری دسترسی پیدا کنند.

  1. امنیت با هر دو گزینه مناسب است

اگر امنیت VPN سخت‌افزاری را جستجو کنید، بیشتر ادعاهای مبهم در مورد امنیت بیشتر آنها نسبت به VPN های نرم افزاری پیدا خواهید کرد. متأسفانه اطلاعات زیادی در مورد علت دقیق آن وجود ندارد.

 

بهترین حدس ما این است که VPN های سخت افزاری ممکن است از نظر تئوری ایمن تر باشند زیرا اتصالات اختصاصی را ارائه می دهند، در حالی که استفاده از VPN نرم افزاری معمولاً به معنای به اشتراک گذاری سرور VPN با ده ها کاربر دیگر است.

 

همچنین این ادعا وجود دارد که احتمال بیشتری وجود دارد که هکرها به جای نرم افزارهای سخت افزاری خود به VPN های نرم افزاری حمله کنند، اما هیچ داده ای برای اثبات آن وجود ندارد.

 

در واقع، اگر بخواهید آخرین اخبار را بررسی کنید، می بینید که امروزه مجرمان سایبری بیشتر مشغول هدف گیری VPN های سخت افزاری هستند.

 

با این وجود، VPN های سخت افزاری به طور کلی بسیار امن هستند. آنها دارای فایروال داخلی هستند، رمزگذاری SSL را ارائه می دهند و می توانند از پروتکل های قوی پشتیبانی کنند. همچنین، لازم نیست نگران این باشید که آیا ارائه دهنده VPN دارای سیاست ورود به سیستم است یا خیر، زیرا شما تنها کسی هستید که همه چیز را اجرا می کند.

 

رمزگذاری VPN

تنها مشکل آنها این است که اگر تیم شما VPN را به درستی پیکربندی نکند، امنیت آنها می تواند آسیب ببیند. همچنین، اگر هکرها موفق شوند کسب و کار شما را با حملات فیشینگ و ویشینگ هدف قرار دهند، VPN های سخت افزاری را به خطر می اندازند.

 

با این حال، با VPN های نرم افزاری نیز می توانید از سطح مشابهی از امنیت برخوردار شوید. فقط باید ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که حریم خصوصی شما را جدی بگیرد-در حالت ایده آل، رمزگذاری درجه نظامی، دسترسی به پروتکل هایی مانند IKEv2، SoftEther، L2TP/IPSec و OpenVPN را ارائه می دهد و دارای یک سیاست عدم ورود به سیستم است.

 

علاوه بر این، VPN های نرم افزاری می توانند شامل ویژگی های مفید دیگری باشند که از داده ها و حریم خصوصی شما محافظت می کند-مانند محافظت از نشت داخلی DNS و سوئیچ Kill.

 

از همه بهتر – نیازی نیست نگران اشتباهات خود یا تیم خود باشید که می تواند امنیت شما را به خطر بیاندازد.