IP

بسیاری از افراد از سرویس VPN برای پنهان کردن آدرس IP خود برای برخورداری از درجه بالاتر حریم خصوصی و آزادی در اینترنت استفاده می کنند. اگر یکی از آنها باشید، احتمالاً حداقل یک بار فکر کرده اید: «فقط به من چه نوع آدرس آی پی اختصاص داده می شود؟ آیا مزایا و معایب خاصی دارد؟ ”

برای خرید فیلترشکن کلیک کنید

این دقیقاً همان چیزی است که ما قصد داریم با این مقاله مفصل به آن پاسخ دهیم – انواع آدرسهای IP که ارائه دهندگان VPN به طور کلی ارائه می دهند، چه چیزی آنها را از هم متمایز می کند و بسته به علایق آنلاین شما کدام یک از آنها بهترین است.

VPN چیست؟

VPN (شبکه خصوصی مجازی) سرویسی است که می توانید با رمزگذاری آنها از داده های آنلاین و ترافیک اینترنت خود محافظت کنید. این همچنین سرویسی است که می تواند با پنهان کردن آدرس آی پی واقعی خود، هویت آنلاین شما را ایمن کرده و به شما کمک کند تا از بلوک های جغرافیایی عبور کنید.

آدرس IP چیست؟

IP مخفف پروتکل اینترنت است و مجموعه ای از قوانین است که نحوه ارتباط دستگاه های متصل به اینترنت از طریق شبکه را تعیین می کند. آدرس آی پی یک شناسه منحصر به فرد است که به یک دستگاه خاص متصل به وب اختصاص داده می شود تا بتواند آن را به صورت آنلاین شناسایی کند.

هنگام استفاده از VPN چه اتفاقی برای آدرس آی پی شما می افتد؟

اساساً، هنگام استفاده از VPN برای اتصال به سرور VPN، آدرس آی پی واقعی شما با آدرس IP اختصاصی سرور VPN جایگزین می شود. در نتیجه، هر وب سایتی که به آن متصل شوید یا هر کسی که بخواهد آدرس آی پی شما را جستجو کند، فقط آدرس سرور را مشاهده می کند.

7 نوع آدرس IP که می توانید از ارائه دهندگان VPN دریافت کنید

  1. آدرسهای IP استاتیک

آدرس IP استاتیک چیست؟

آدرس IP استاتیک آدرس آی پی است که هر زمان به اینترنت متصل شوید ثابت است. اساساً، وقتی از دستگاهی برای دسترسی به وب استفاده می کنید، از طرف ارائه دهنده VPN به دستگاه گفته شده آدرس IP Static اختصاص داده می شود. هر بار که بعد از آن از دستگاه برای اتصال به وب استفاده می کنید، آدرس آی پی یکسانی به آن اختصاص داده شده است.

امتیازها

برخی از وب سایت ها (به ویژه سیستم عامل های مبتنی بر اشتراک – مانند وب سایت های بازی) ممکن است شما را ملزم به استفاده از آدرس آی پی ثابت کنند تا بتوانند شما را به عنوان یک کاربر تکرار شونده شناسایی کنند.

اگر از رایانه خود به عنوان سرور استفاده می کنید، می توانید سرعت بارگیری و بارگذاری بهتری با آدرس آی پی ثابت داشته باشید، البته تضمین شده نیست.

اگر می خواهید از راه دور به رایانه خود دسترسی پیدا کنید، انجام این کار با آدرس IP Static آسان تر خواهد بود.

منفی ها

هنگام استفاده از VPN به فعالیت آنلاین خود یک آدرس آی پی اختصاص داده اید. پیوند جستجوی آنلاین با یک کاربر خاص آسان تر می شود.

آدرس های IP استاتیک گران تر از نسخه های پویای خود هستند. در نتیجه، یک ارائه دهنده VPN که از آدرس آی پی استاتیک استفاده می کند ممکن است هزینه خدمات بیشتری را برای تأمین هزینه ها از خدمات خود دریافت کند.

  1. آدرس های IP پویا

آدرس IP پویا چیست؟

Dynamic IP آدرسی است که هر زمان آنلاین شوید دائماً تغییر می کند. بنابراین، به دستگاهی که برای دسترسی به وب از طریق VPN استفاده می کنید، هر بار که به اینترنت متصل می شود، آدرس IP موقت متفاوتی اختصاص داده می شود.

امتیازها

آدرس های آی پی پویا از حریم خصوصی بهتر محافظت می کنند زیرا فعالیت های آنلاین شما نمی توانند به یک آدرس IP خاص پیوند پیدا کنند.

به دست آوردن آدرس های آی پی پویا ارزان تر است، بنابراین یک ارائه دهنده VPN که آی پی های پویا ارائه می دهد احتمالاً اشتراک های مقرون به صرفه تری را ارائه می دهد.

اگر می خواهید وب سایت یا برنامه ای شما را به عنوان کاربر جدیدی ثبت نام کند (به عنوان مثال هنگام بازی آنلاین)، آدرس آی پی پویا مفید است.

منفی ها

آدرس های آی پی پویا منحصر به شما نیستند زیرا هر بار آنلاین می شوید آدرس جدیدی دریافت می کنید.

به گفته برخی از کاربران آنلاین، این احتمال وجود دارد که هنگام استفاده از VoIP و انجام بازی های آنلاین با مشکلات ارتباطی روبرو شوید. با این حال، همیشه تضمین نمی شود که این اتفاق بیفتد.

IP
در این مقاله درباره اینکه ارائه دهندگان VPN معمولاً چه نوع آدرس های IP را ارائه می دهند صحبت خواهیم کرد.
  1. آدرس های IP مشترک

آدرس IP مشترک چیست؟

آدرس آی پی مشترک یک آدرس آی پی است که – مانند نام آن – در میان کاربران VPN به اشتراک گذاشته می شود. بنابراین، IP ای که هنگام دسترسی به وب متصل به VPN به دستگاه شما اختصاص می یابد، به طور همزمان به سایر کاربران VPN نیز اختصاص می یابد.

امتیازها

آدرسهای IP مشترک از درجه بالایی از حریم خصوصی برخوردار هستند زیرا آنها بطور همزمان توسط صدها نفر، نه هزاران نفر به طور همزمان به اشتراک گذاشته می شوند. بنابراین پیوند دادن آدرس آی پی با فعالیت های آنلاین کاربر خاص تقریباً غیرممکن است.

مانند آدرس های IP پویا، آی پی های اشتراکی معمولاً برای تهیه و نگهداری ارزان ترند، بنابراین ارائه دهندگان VPN که آنها را ارائه می دهند می توانند خدمات مناسب تری را در اختیار کاربران قرار دهند.

منفی ها

کاهش سرعت اتصال ممکن است رخ دهد در صورتی که افراد زیادی از همان سرور IP استفاده می کنند. با این حال، لازم به ذکر است که این فقط در VPN های رایگان اتفاق می افتد. VPN های پولی که توانایی ارائه خدمات بهتر را دارند معمولاً با استفاده از سرورهایی با پهنای باند نامحدود، از این مسئله جلوگیری می کنند.

اگر برخی از کاربرانی که آی پی را با شما به اشتراک می گذارند از آن برای انجام اقدامات غیرقانونی آنلاین (مانند سرقت هویت) یا ارسال هرزنامه استفاده می کنند، ممکن است آدرس آی پی توسط برخی از وب سایت ها مسدود شود یا توسط مقامات مورد توجه قرار گیرد. با وجود ارائه دهندگان VPN با کیفیت، این در واقع مشکلی ایجاد نمی کند، زیرا آنها برای اطمینان از اینکه تجربه آنلاین شما رنج نمی برد سریع این مشکل را حل می کنند. همچنین، اگر آنها سیاست عدم ورود به سیستم را اعمال کنند، دیگر نگران این نیستید که مقامات داده های شما را کنترل کنند.

 

  1. آدرس های IP اختصاصی

آدرس IP اختصاصی چیست؟

 

IP اختصاصی فقط برای یک کاربر VPN محفوظ است. این بدان معناست که هر زمان که با استفاده از سرویس VPN به وب دسترسی پیدا می کنید، این آدرس IP خاص به دستگاه شما اختصاص داده می شود، و هیچ کس دیگر.

 

به راحتی می توان آدرس های IP اختصاصی را با آدرس های IP استاتیک اشتباه گرفت، اما در اینجا تفاوت اصلی وجود دارد – یک IP اختصاصی مختص یک کاربر VPN مجزا است، در حالی که یک IP ثابت برای یک سرور VPN اختصاص داده شده است (همه کاربران متصل به آن سرور به اشتراک بگذارید)

 

امتیازها

بر خلاف آدرس های IP اشتراکی، نیازی نیست نگران کاربران دیگری باشید که IP شما را مسدود کرده، ممنوع کرده و یا به دلیل فعالیت های مشکل دار آنلاین ردیابی کرده اند.

اگر تنها کاربر VPN هستید که از آدرس IP استفاده می کنید، احتمال کمی وجود دارد که از سرعتهای بهتری استفاده کنید زیرا کل پهنای باند به شما اختصاص داده شده است. اگرچه، اگر از VPN رایگان یا VPN با پهنای باند محدود/محدود استفاده می کنید، این مزیت آشکارتر است.

 

منفی

در حالی که آدرس های IP اختصاصی می توانند ایمن باشند، حریم خصوصی شما می تواند ضربه بخورد. حتی اگر آدرس IP واقعی شما پنهان شود، اقدامات آنلاین شما همچنان به یک آدرس IP واحد و قابل تشخیص گره خورده است.

درست مانند آدرس های IP استاتیک، IP های اختصاصی برای ارائه دهندگان VPN هزینه بیشتری دارد، بنابراین احتمالاً برای استفاده از این نوع آدرس IP هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد.