ویژگی های VPN
همه چیز را درباره ویژگی های VPN که باید توسط ارائه دهنده VPN در دسترس کاربر قرار بگیرد را در اینجا بخوانید.

ویژگی های VPN معمولاً اولین مواردی هستند که فکر می کنید هنگام جستجوی ارائه دهنده VPN بررسی کنید. اما با توجه به ده ها ویژگی مختلفی که VPN معمولاً به آنها می بالند، دشوار است که بدانید روی کدام یک باید بیشتر تمرکز کنید.

برای خرید فیلتر شکن از چیتا وی پی ان کلیک کنید

بنابراین، ما تصمیم گرفتیم این مقاله را برای کمک به شما در مرور سریع ویژگی های VPN که اکثر ارائه دهندگان آنها ارائه می دهند – از جمله بحث های کوتاه در مورد لزوم برخی ویژگی ها، ارائه دهیم.

اما قبل از شروع صحبت در مورد ویژگی های سرویس های VPN که معمولاً در بازار وجود دارد و اینکه به دنبال چه چیزی هستید، بیایید تعریفی سریع از VPN داشته باشیم.

VPN چیست؟

VPN (شبکه خصوصی مجازی) سرویسی است که می توانید با پنهان کردن آدرس IP واقعی خود و آنچه که از طریق ISP، آژانس های نظارتی دولت و هکرها با رمزگذاری ترافیک اینترنت خود انجام می دهید، برای پنهان کردن هویت آنلاین خود و دور زدن بلوک های جغرافیایی استفاده کنید. و داده های شخصی خودتان را محافظت نمایید.

چه ویژگی های VPN را ارائه دهندگان VPN باید فراهم نمایند؟

قبل از شروع، باید ذکر کنیم که تضمین نمی کند که هر ارائه دهنده VPN که با آن روبرو می شوید ویژگی های VPN ذکر شده در اینجا را ارائه دهد. هدف ما این است که درک جامعی از انواع ویژگی های VPN را که هنگام انتخاب ارائه دهنده VPN که به دنبال آنها هستید، به شما ارائه دهیم.

  1. رمزگذاری قوی

رمزگذاری قدرتمند برای هر سرویس VPN ضروری است. بدون آن، این شانس وجود دارد که ISP شما (یا هر شخص دیگری برای این موضوع) بتواند آنچه را که در اینترنت انجام می دهید نظارت کند – نیازی به گفتن نیست که هکرها در هنگام ورود می توانند اطلاعات حساس را از شما بدزدند (مانند اطلاعات کارت اعتباری و اعتبار ورود به سیستم)یا هنگامی از شبکه های WiFi استفاده می‌کنید.

به عنوان یک قانون کلی، رمزگذاری AES همیشه نشانه خوبی است (هم AES-128 و هم AES-256). این یک استاندارد رمزگذاری پیشرفته است که حتی توسط NSA، Microsoft و Apple نیز استفاده می شود و تا آنجا که ما می دانیم هنوز رسماً شکسته نشده است. اگر اطمینان بیشتری می خواهید، این را در نظر بگیرید – به گفته کارشناسان امنیتی، برای شکستن AES-128 حتی یک ابر رایانه “1 میلیارد میلیارد” سال طول می کشد.

  1. پروتکل های VPN امن

هر ارائه دهنده قابل اعتماد VPN توانایی اتصال به سرور را با استفاده از OpenVPN – امن ترین پروتکل VPN موجود برای شما فراهم می کند. هرچند این تنها پروتکل نیست که ایمن ارزیابی شود. در اینجا نمونه های دیگری از پروتکل های قابل اعتماد VPN وجود دارد:

IKEv2 / IPSec

SSTP

SoftEther

البته اگر ارائه دهنده VPN به شما اجازه می دهد از پروتکل های VPN با امنیت کمتری نیز استفاده کنید، صدمه ای نخواهد دید (به طور مثال PPTP)- شاید شما فقط گاهی اوقات نیاز به رفع فیلتر محتوا بر اساس محدودیت جغرافیایی در حین انجام کارهای خود داشته باشید.

فراموش نکنید – هرچه رمزگذاری قوی تر باشد، به احتمال زیاد ممکن است سرعت اتصال شما کمی کند شود (هرچند که این گفته دلالت بر آن نمی کند که این اتفاق همیشه بیفتد، اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید).

به طور کلی، تنوع پروتکل VPN و توانایی انتخاب پروتکل قبل از اتصال به سرور VPN چیزی است که یک ارائه دهنده VPN مناسب، به شما ارائه میدهد.

ویژگی های VPN
ارائه ویژگی های VPN مناسب بر عهده ارائه دهنده VPN میباشد.
  1. حفاظت از لو رفتن DNS

اگر با درزهای DNS آشنا نیستید، اساساً وقتی این اتفاق می‌افتد که درخواستهای DNS مرورگر مستقیماً بدون اجرای آنها از طریق VPN به سرور DNS ISP شما ارسال می شود. همچنین، DNS مخفف Domain Name System است و برای ترجمه آدرس های IP به نام وب سایت و برعکس استفاده می شود.

در نتیجه، لو رفتن DNS در واقع می تواند به ISP شما (و هر شنودگر دیگر) اجازه دهد ببیند که به چه وب سایت هایی دسترسی پیدا می کنید حتی اگر از VPN استفاده می کنید.

اکنون، این لزوماً در بسیاری از سرویس های VPN اتفاق نمی افتد (البته در VPN های اسپن تونل کاملاً معمول است)، اما – برای ایمن بودن – ما فقط توصیه می کنیم یک ارائه دهنده VPN انتخاب کنید که به طور فعال محافظت از لو رفتن DNS را ارائه دهد.

  1. VPN Kill Switch

VPN Kill Switch ابزاری است که در صورت قطع اتصال شما به سرور VPN، دسترسی شما به اینترنت را قطع می کند. هرچقدر که سخت به نظر برسد، این یکی از با ارزش ترین ویژگی های سرویس های VPN است زیرا از شما در برابر قرار گرفتن در معرض خطر در وب محافظت می کند.

این را بپذیریم – بعضی اوقات، ممکن است با قطع اتصال به یک سرور VPN مواجه شوید. این ممکن است به دلیل فاصله بین شما و سرور یا به دلیل اینکه کارت WiFi دستگاه شما قدیمی است یا با مشکل روبرو است، رخ دهد.

به هر دلیلی که باشد، در صورت وقوع آن، آدرس IP واقعی و ترافیک آنلاین شما در معرض دید قرار می گیرد. با استفاده از Kill Switch، در چنین شرایطی بلافاصله تمام ترافیک شما متوقف می شود تا زمانی که بتوانید دوباره به درستی به سرور VPN متصل شوید.

به نظر برخی از شما ممکن است دردسر ساز باشد اما Kill Switch روشی هوشمندانه برای اطمینان از این است که اطلاعات شخصی شما به دلیل مسائلی که از کنترل شما خارج می شوند، هرگز در اینترنت به خطر نمی افتد.

  1. برنامه Killer

یک برنامه Killer شبیه به Killswitch است، اما به جای اینکه در صورت قطع اتصال به سرور VPN، ترافیک اینترنت شما را قطع کند، برنامه هایی را که از وب استفاده می کنند، خاموش می کند. به طور طبیعی، شما باید برنامه هایی را انتخاب کنید که در چنین شرایطی خاموش می شوند.

چگونه یک برنامه Killer میتواند مفید باشد؟ تصور کنید شما یک بازی آنلاین را با VPN اجرا میکنید، زیرا از DDoS شدن ترس دارید. اگر اتصال VPN قطع شود، بازی آنلاین شما متوقف می شود تا از DDoS کننده‌ها شما را مورد حفاظت قرار دهد. مثال دیگر استفاده از برنامه ها است. اگر اتصال VPN قطع شود تا ISP شما متوجه نشود که چه کاری انجام می دهید، Killer برای خاموش کردن سرویس گیرنده تورنت بسیار مناسب و مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *