ارائه دهنده VPN
تمام نکات مرتبط با ارائه دهندگان VPN را در اینجا بخوانید.

این روزها تعداد زیادی ارائه دهنده VPN در سراسر دنیا خدمات ارائه میکنند و میلیون ها نفر در سراسر جهان از سرویس های VPN استفاده می کنند (تعداد استفاده کنندگان از خدمات VPN روز به روز بیشتر میشوند) و طی سالهای گذشته محبوبیت آنها بسیار زیاد شده است. خب، چه شما در این موضوع تازه کار باشید و چه با آن آشنا باشید، احتمالاً این سوال را در یک نقطه از خود کرده اید: “ارائه دهنده VPN در واقع چیست؟”

جهت خرید فیلتر شکن از چیتا وی پی ان کلیک کنید

این دقیقاً سوالی است که ما قصد داریم با این مقاله جامع به آن پاسخ دهیم. اما در ابتدا، مطمئن شوید که VPN چیست.

VPN چیست؟

VPN (شبکه خصوصی مجازی) سرویسی است که حریم خصوصی و امنیت برای هویت آنلاین را ارائه می دهد. این فناوری از فن آوری های مختلفی برای کمک به شما در ارسال و دریافت داده ایمن، پنهان کردن هویت آنلاین خود و رفع فیلتر محتوایی همراه با محدود اینترنت استفاده می کند.

ارائه دهنده VPN چیست؟

ارائه دهنده VPN یک شرکت شخص ثالث است که خدمات VPN را ارائه می دهد. ارائه دهنده VPN به شما امکان می دهد به سرورهای VPN آنها متصل شوید و از برنامه ها و فن آوری های آنها برای استفاده از استانداردهای رمزگذاری و ناشناس بودن آنلاین استفاده کنید.

برای درک بهتر ارائه دهنده VPN، در اینجا توضیحات عمیق تری آورده شده است:

شبکه های خصوصی مجازی با ایجاد ارتباط مشتری / سرور بین چندین دستگاه در جایی که مشتری (شما) به سرور VPN متصل می شوید و سرور به اینترنت متصل می شود، کار می کنند. سرور کلیه درخواست های شما و داده های دریافتی از اینترنت را اداره می کند. سرویس گیرنده و سرور هر دو در هر انتهای تونل VPN قرار دارند، بنابراین تنها نهادهایی هستند که می توانند ترافیک وب رمزگذاری شده را رمزگشایی کنند.

در مورد سرورهای VPN، ارائه دهندگان خدمات یا سرورهای فیزیکی خود را دارند یا سرورهای خصوصی مجازی را در مراکز داده امن در سراسر جهان اجاره می کنند.

نحوه انتخاب مناسب ارائه دهنده VPN

هنگام انتخاب مناسب ترین سرویس VPN، باید جنبه های خاصی را در نظر بگیرید:

  1. تعداد مکان های سرور VPN

هرچه مکان های ارائه دهنده سرور بیشتر باشد، از نظر رفع انسداد وب سایت های دارای محدودیت جغرافیایی گزینه های بیشتری در دسترس است. همچنین اگر بتوانید تعداد بیشتری سرور را انتخاب کنید و اگر بعضی از سرورها از نظر جغرافیایی به شما نزدیک هستند، سرعت اینترنت بهتری خواهید داشت (از آنجا که سرور به مکان فعلی شما نزدیکتر است، سرعت اتصال بهتر است).

هنوز هم بخاطر داشته باشید که برای اتصال به تعداد زیادی سرور نیازی ندارید (مانند بیش از 50 یا 100 مورد) – فقط سرورهای کافی برای ارائه متنوع متناسب با محتوای مناسب. بعلاوه، تعداد “رام” سرورها به معنای مقرون به صرفه بودن قیمت است.

  1. انواع پروتکل های VPN و رمزگذاری

برای ایمن نگه داشتن حریم خصوصی خود به صورت آنلاین ، بهتر است با ارائه دهنده VPN همراه باشید که استانداردهای رمزگذاری قدرتمندی (مانند AES) و پروتکل های مطمئن و مطمئن VPN مانند OpenVPN را ارائه می دهد. البته، اگر ارائه دهنده به شما امکان دسترسی به چندین پروتکل VPN را نیز بدهد، بهتر است.

یک ارائه دهنده VPN خب همچنین به شما امکان می دهد تا آزادانه بین پروتکل های VPN جابجا شوید، تا کنترل بیشتری بر اتصالات خود داشته باشید.

  1. سیاست ورود به سیستم

یک ارائه دهنده VPN باید تضمین کتبی ارائه دهد که هیچ گونه گزارشی از داده‌های مربوط به شما را نگه نمی دارد. در حالی که همه ارائه دهندگان VPN مجبور به نگهداری مقدار کمی از اطلاعات مشتری می شوند، باید تضمین کنند که هیچ یک از فعالیت های آنلاین شما ثبت یا ضبط نشده است.

چرا؟ از آنجا که هرگونه اطلاعات ثبت شده می تواند توسط مجرمان اینترنتی، مقامات یا حتی تبلیغ کنندگان مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

avoid-internet-surveillance

  1. قیمت اشتراک

ارائه دهندگان VPN معمولاً اشتراک هایی را در هر ماه بین 5 تا 10 دلار ارائه می دهند. شما تصور نکنید که گرانترین ارائه دهندگان بهترین هستند و باید انتخاب خود را بر اساس کیفیت خدمات و نه هزینه انجام دهید.

گفته می شود، به چند دلیل باید از ارائه دهندگان VPN رایگان خودداری شود. آنها نه تنها سرویس محدودی ارائه می دهند که غالباً هزینه های پنهانی دارد، بلکه شناخته شده است که به طور مخفیانه از سرعت اینترنت مشتری خود استفاده می کنند و از یک کامپیوتر بیکار به عنوان گره خروجی استفاده می کنند و به کاربران ناشناس اجازه می دهد بدون اطلاع شما از اینترنت شما استفاده کنند.

  1. برنامه های مشتری VPN

اکثر ارائه دهندگان VPN برنامه های VPN را برای ویندوز،macOS ، iOS و Android ارائه می دهند. برخی از آنها همچنین برنامه هایی برای Amazon Fire TV ،Android TV ،Linux و سایر دستگاه ها ارائه می دهند.

در هر صورت، همیشه باید بررسی کنید که ارائه دهنده VPN که می خواهید استفاده کنید برنامه های سازگار برای دستگاه های شما ارائه می دهد. درصورتی که دستگاه های شما از پشتیبانی VPN بومی برخوردار نیستند (به عنوان مثال مانند Xbox)، بررسی کنید که آیا ارائه دهنده می تواند به شما کمک کند VPN را در عوض در روتر تنظیم کنید.

  1. سرعت اتصال

برای اکثر کاربران، سرعت مهمتر از داشتن تعداد زیادی سرور است. اگر نتوانید آن را با سرعت مناسب پخش آنلاین یا استریم کنید، دیگر امکان دسترسی به مطالب از سراسر جهان وجود ندارد.

در حالت ایده آل، شما باید یک ارائه دهنده VPN با سرورهای پرسرعت، پهنای باند نامحدود و سرورهایی که در نزدیکی / در کشور شما واقع شده اند انتخاب کنید (همه آنها فقط چند مورد نیست).

  1. پشتیبانی از P2P / تورنت

اگر قصد بارگیری تورنت را دارید، مطمئن شوید که ارائه دهنده VPN این اجازه را می دهد و دارای سرورهایی در کشورهایی است که چنین فعالیت هایی را تعقیب یا محدود نمی کنند – مانند رومانی، سوئیس، هلند یا اسپانیا.