vpn service
در این مقاله میخواهیم بگوییم که شما چرا به خدمات VPN نیاز دارید

خدمات VPN امروزه قطعاً در بین کاربران بسیار محبوب است، اما شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا مردم در وهله اول از خدمات VPN استفاده می کنند؟ خب، اگر به دنبال پاسخ هستید، ما در این مقاله میخواهیم که این موضوع را بررسی کنیم – در اینجا دلایل اصلی استفاده از VPN در سال 2018 و بعد از آن آورده شده است.

برای خرید فیلترشکن از چیتاوی پی ان کلیک کنید

  1. از آزادی بیان و حریم خصوصی شما محافظت می کند

یکی از دلایل استفاده از خدمات VPN آن است که، در حالی که بیان و آزادی بیان تا حدودی یک حق جهانی برای تمامی مردم در سراسر دنیا تلقی می شود، واقعیت کاملاً با آن چیزی که باید وجود داشته باشد متفاوت است. مردم در کشورهای خاورمیانه معمولاً باید به خود سانسوری رو کنند تا در نهایت از نظر حقوقی دچار مشکل نشوند. بعضی اوقات، عواقب آن می تواند کاملاً فجیع باشد – به عنوان مثال یک وبلاگ نویس عربستانی سعودی در نهایت برای وبلاگ خود در ملاقات عمومی شلاق خورد!

علاوه بر این، افرادی که دارای دولت های ستمگر هستند، تنها کسانی نیستند که حق آزادی بیان خود را محدود می کنند. حتی کاربران اینترنت در دنیای “آزاد” مجبورند قوانینی را برای گفتار خود رعایت کنند که آنچه را که کسی می تواند یا نمی تواند به صورت آنلاین بیان کند، حکم می کند. کاربران اینترنت برای حفاظت خود از این مورد نیز میتوانند به خدمات VPN تکیه کنند.

و برای روشن کردن آن – ما می فهمیم که چنین قوانینی به منظور کاهش عمدی آزادی بیان نیست، بلکه به منظور کمک به مردم در اینترنت در امنیت بیشتر است. با این حال، مبهم بودن آنها اغلب به دولت ها این امکان را می دهد تا هر طور که صلاح می دانند از آنها سوء استفاده کنند و آزادی بیان را در اینترنت محدود کنند.

علاوه بر آزادی بیان، ممکن است فقط بخواهید از حریم خصوصی بیشتر از آنچه حالت ناشناس / حریم خصوصی مرورگر ارائه می دهد لذت ببرید – برای اطمینان از اینکه هیچ ISP، شرکت داده کاوی یا آژانس های نظارتی نمی توانند فعالیت های شما را کنترل کنند.

خدمات VPN با رمز گذاری داده های شخصی و ترافیک آنلاین به همه کمک می کند و آن را برای هر کسی که سعی می کند رفتارهای آنلاین شما را ردیابی کند، غیرقابل دسترس نماید. بنابراین، هیچ کس نمی تواند آنچه را که می گویید یا در اینترنت انجام می دهید با موقعیت جغرافیایی واقعی و هویت آنلاین شما پیوند دهد.

“برای محافظت کامل از حریم خصوصی خود، توصیه ما به شما اتصال به اینترنت از طریق ChitaVPN است.”

chita-Icon-buy

  1. به شما کمک می کند تا به محتوای محدود شده دسترسی پیدا کنید

اینترنت پر از پلتفرم های شگفت انگیز موسیقی و ویدئو مانند Netflix ،BBC iPlayer ، Hulu و Pandora است. فقط شرم آور است که همه کاربران آنلاین نمی توانند از همه آنچه وب سایت ها ارائه می دهند لذت ببرند. چرا؟ زیرا بسیاری از این شرکت‌ها برای خدمات خودشان محدودیت های جغرافیایی را اعمال می کنند که در صورتی که کاربران اینترنت از نظر موقعیت جغرافیایی “مناسب” نباشند، از مشاهده / گوش دادن به محتوای مختلف توسط آنها جلوگیری می کنند.

 

به عنوان مثال، اگر اهل ایالات متحده نیستید، نمی توانید از کتابخانه Netflix US یا رادیو Pandora لذت ببرید. وقتی به این شرکتها متصل می شوید، وب سایت ها می دانند آدرس IP واقعی شما چیست (و – در نتیجه – موقعیت جغرافیایی شما چیست)، و دسترسی به محتوای آنها را مسدود می کنند یا شما را به صفحات دیگر هدایت می کنند.

“اما چرا اگر از قبل به محتوای مورد نظرم دسترسی داشتم باید از خدمات VPN استفاده کنم؟”

خب، اگر مشترک باشید که به طور معمول به چنین محتوایی دسترسی دارید، اما اگر برای مدتی خارج از کشور هستید، بلاک های جغرافیایی می تواند بر شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، ممکن است در Hulu مشترک شوید، اما اگر در خارج از ایالات متحده باشید (چه در خارج از کشور کار می کنید، چه در خارج از کشور زندگی میکنید، چه در ارتش هستید و چه فقط در تعطیلات) نمی توانید نمایش ها یا فیلم های مورد علاقه خود را تماشا کنید.)

خوشبختانه، خدمات VPN می تواند با پنهان کردن آدرس IP شما و جایگزینی آن با آدرس سرور VPN در کشوری که محتوای مسدود شده جغرافیایی دارد، این مشکل را برطرف کند. بنابراین، برای دسترسی به Hulu، فقط باید به یک سرور VPN مستقر در ایالات متحده متصل شوید و با استفاده از این خدمات VPN مشکلات خود را برطرف نمایید.

محدودیت های جغرافیایی تنها چیزی نیست که بین شما و محتوای آنلاین قرار دارد. محدودیت های شبکه در محل کار یا مدرسه می تواند از لذت بردن از موسیقی و نمایش های مورد علاقه خود در اوقات فراغت جلوگیری کند – همه به این دلیل است که مدیر شبکه باید برخی از قوانین سختگیرانه و آزار دهنده را دنبال کند.

خب ، مشکلی نیست – از آنجا که خدمات VPN آدرس IP شما را پنهان می کند، به شما امکان می دهد به راحتی فایروال ها را دور بزنید، به شما این امکان را می دهد که هنگام کار به آهنگ های موردعلاقه خود گوش دهید، یا در وقفه ناهار خود از آخرین سریال های Netflix مطلع شوید.

خدمات VPN
با استفاده از خدمات VPN میتوانید به محتوای تمامی وبسایت‌ها دسترسی داشته باشید.
  1. خدمات VPN ارتباطات آنلاین شما را ایمن می کند

امروزه با تبدیل شدن حملات جرایم سایبری به یک موضوع و معضل مهم، شما باید اقدامات امنیتی اضافی را هر زمان که از اینترنت استفاده می کنید – به ویژه هنگامی که به شبکه های WiFi ناامن مانند شبکه‌های وایفای عمومی متصل می شوید، انجام دهید. در صورت نیاز به دسترسی وب به اینترنت در حال حرکت، شبکه های ناامن بسیار خطرناک هستن ، زیرا هکرها می توانند به راحتی ارتباطات شما را شنود کنند و داده های حساس مانند اطلاعات زیر را از شما را بدزدند:

و در دام این باور نیفتید که شبکه های ایمن و شبکه خانگی شما 100٪ ایمن هستند. با آسیب پذیری KRACK Attack که در سال 2017 مشاهده شد، حتی دستگاه های دارای WPA2 نیز می توانند توسط مجرمان سایبری هک شوند. تا زمانی که WPA3 روی کار نیاید، نباید هیچ شانسی داشته باشید و هنگام دسترسی به وب فقط از خدمات VPN استفاده کنید – این همه داده ها و ترافیک آنلاین شما را رمزگذاری می کند و اطلاعات خصوصی را از هکرها در امان نگه می دارد.

 

  1. یک VPN به شما کمک می کند از نظارت آنلاین انبوه خودداری کنید

با پیشرفت روزافزون اینترنت، دولت ها بیکار نماندند. بسیاری از آژانس های نظارتی دولتی شروع به ایجاد برنامه های نظارتی کردند که از اطلاعات موجود در وب برای نظارت بر کاربران اینترنت در سراسر جهان استفاده می کنند.

 

برنامه PRISM NSA یکی از شناخته شده ترین برنامه های نظارت جمعی است. در واقع قادر است اطلاعات مربوط به مصرف کنندگان ISP (و سایر شرکت ها) را در داخل و خارج از ایالات متحده جمع آوری کند.

 

و همانطور که قبلاً گفتیم، PRISM تنها برنامه نظارت جمعی نیست که هنگام اتصال به اینترنت باید نگران آن باشید. تعداد زیادی برنامه دیگر در سراسر جهان وجود دارد که حریم خصوصی شما را تهدید می کند.

 

بسیار وحشتناک است، درست است؟

 

نیازی به نگرانی نیست – با استفاده از VPN می توانید دیگران را از دیدن کارهایی که در اینترنت انجام می دهید منع کنید. این سرویس ارتباطات شما را به طور کامل رمزگذاری می کند و اطمینان حاصل می کند که هیچ سازمان دولتی نمی تواند داده های حساس را هر زمان که آنها را نظارت می کند، جمع آوری نماید.

 

  1. تبلیغات را از “دوستانه” بودن با شما باز می دارد

“چرا مردم اگر قبلاً مواردی مانند Adblock را دارند از خدمات VPN استفاده می کنند؟”

خب، مسأله مسدود کننده های تبلیغاتی این است که ممکن است از قرار گرفتن در معرض تبلیغات جلوگیری کنند، اما در واقع در محافظت از حریم خصوصی شما در برابر تبلیغ کنندگان کار چندانی نخواهند کرد. اگر از مسدود کننده تبلیغات استفاده می کنید، آنها همچنان می توانند اطلاعات مربوط به عادات آنلاین شما را جمع آوری کنند.

 

در واقع، در کشورهایی مانند ایالات متحده، تبلیغ کنندگان شخص ثالث حتی می توانند اطلاعات مربوط به ترجیحات اینترنتی شما را از ISP شما خریداری کنند. با خیال راحت می توان گفت که مواردی از این دست به احتمال زیاد در سایر کشورها نیز رخ می دهد، فقط بیشتر در سطح پایین – بدون ذکر تبلیغ کنندگان می توانند اطلاعات مربوط به عادات آنلاین شما را از سایر وب سایت ها نیز دریافت کنند.

 

چرا باید از خدمات vpn استفاده کنم

خوشبختانه، یک VPN می تواند با محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما و رمزگذاری ترافیک اینترنتی شما، همه چیز را تغییر دهد، اطمینان حاصل کند که ISP و تبلیغ کنندگان شما نمی توانند بر همه کارهای شما در اینترنت نظارت داشته باشند و از این اطلاعات استفاده کنند.