protect-identity

یک تصور غلط رایج این است که اگر فقط برای فعالیت های خاص از اینترنت استفاده می کنید و حساب های شبکه های اجتماعی (یا هر حساب دیگری برای این کار) ندارید، واقعاً هویت آنلاین ندارید. خب، واقعیت کاملاً متفاوت است. تا زمانی که از وب استفاده می کنی ، هویت آنلاین دارید – خواه از آن آگاه باشید یا نه. همین ابتدا مهم است تا به شما بگوییم بهترین راه برای مراقبت از این هویت استفاده از VPNها است.

جهت خرید وی پی ان از چیتا وی پی ان اقدام کنید

هویت آنلاین چیست؟

هویت آنلاین می تواند از پروفایل شبکه های اجتماعی یا حساب انجمن تا شخصیت بازی های ویدیویی یا حتی سبد خرید آنلاین شما باشد. اساساً، این می تواند یک هویت اجتماعی مرتبط با یک اجتماع مجازی و آنلاین باشد، یا فقط یک حساب ساده یا داده ای باشد که با خدمات آنلاین مرتبط است.

اگر به دنبال تعریف دقیق و مشخص تری از هویت آنلاین هستید، به این تعریف میتونید استناد کنید: هر نوع اطلاعات (مهم نیست که چقدر کوچک باشد) که می تواند در مورد فردی در اینترنت پیدا شود، هویت آنلاین یا Online Identity مربوط به آن شخص است.

این بدان معناست که هویت اینترنتی حتی می تواند شامل مواردی مانند:

آیا محافظت از هویت آنلاین یا Online Identity مهم است؟

قطعاً، در حقیقت تعداد کمی از افراد می دانند که جدی گرفتن هویت اینترنتی شما در صورتی که تمایل به محافظت از حریم خصوصی خود در وب و بستر اینترنت دارید، چقدر ضروری است.

کافی است در این باره غفلت وجود داشته باشد و اطلاعات شخصی شما (نام، آدرس فیزیکی، آدرس IP، شماره تلفن و موارد دیگر) در دستان افراد و ربات‌ های نامناسب قرار بگیرد. بله، افراد، مشاغل و سازمان های زیادی هستند که به هویت آنلاین شما علاقه‌مند هستند.

چه کسانی به دنبال هویت آنلاین شما هستند؟

برخی از نهادهایی که به داده های خصوصی، هویت، ترافیک وب، عادات استفاده از اینترنت و سایر اطلاعات حساس شما علاقه‌مند هستند عبارتند از:

هویت آنلاین

درست است، برخی از آن اشخاص قانونی از نظر قانونی مجاز به جمع آوری اطلاعات شما هستند. در موارد خاص، خودتان رضایت خود را برای این اتفاق می دهید. با این حال، هنوز یک منطقه خاکستری وجود دارد.

مطمئناً، ممکن است به عنوان مثال موافقت کنید که برخی اطلاعات شخصی را با فیسبوک به اشتراک بگذارید، و حتی ممکن است مهم نباشد که آنها آن را با تبلیغ کنندگان به اشتراک می گذارند، اما وقتی با تبلیغات “شخصی سازی شده” بمباران می‌شوید و در نهایت احساس آزار دهنده، مزاحم و کمی عجیب و غریب وقتی در معرض این نوع از تبلیغات قرار می‌گیرید به شما دست نمی دهد؟ بعلاوه، شما حق دارید از حریم خصوصی و هویت آنلاین خود محافظت کنید.

اطلاعات و داده های شخصی شما چگونه استفاده می شود؟

افراد / سازمانهایی که به اطلاعات و داده های خصوصی شما علاقه مند هستند ممکن است اهداف متفاوتی داشته باشند و هیچ یک از آنها واقعاً به نفع شما نیست. متأسفانه، با چگونگی عملکرد اینترنت به طور کلی، مفهوم روشنی از حریم خصوصی و حقوق حفظ حریم خصوصی وجود ندارد.

“منظورت چیه؟ سیاست های حفظ حریم خصوصی و قوانین حریم خصوصی چطور؟ “

ما نمی گوییم که اینها چیزی نیستند یا به نتیجه ای نمی رسند، اما به این روش فکر کنید: وب سایت ها هنوز هم می توانند آنچه را جستجو می کنید در سایر وب سایت ها ببینند، تبلیغ کنندگان می توانند نحوه پاسخ شما به انواع مختلف تبلیغات را ببینند، و آنها حتی می توانند بر اساس عادتهای آنلاین شما پروفایل ایجاد کنند (بله، قانونی است)، و ISP ها تقریباً همه کارهایی را که به صورت آنلاین انجام می دهید مشاهده می کنند.

حال بهتر متوجه می‌شوید که واقعا چرا به VPNها نیاز دارید.

درست است ، همه این اقدامات یک هدف دارند (خواه ارائه خدمات مناسب به شما باشد یا تلاش برای فروش کالایی که ممکن است واقعاً به آن احتیاج داشته باشید)، اما اینکه احساس کنید حقوق حریم خصوصی شما در جایگاه آخر قرار دارد دشوارتر و سخت تر است، اینطور نیست؟

فقط به کارهایی که نهادهای مختلف دوست دارند با داده های شخصی شما انجام دهند و نحوه جمع آوری آنها فکر کنید:

با در نظر گرفتن همه اینها، دلایل کافی برای یادگیری نحوه محافظت از هویت آنلاین خود وجود دارد.

چگونه از هویت آنلاین خود محافظت کنیم؟

اگرچه ممکن است وضعیت مبهم به نظر برسد، اما محافظت از اطلاعات خصوصی و هویت آنلاین آنچنان دشوار نیست. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که این نکات را دنبال کنید و می توانید از یک لایه اضافی از حریم خصوصی و امنیت بهره مند شوید:

از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

از اعداد ، حروف و نویسه های خاص استفاده کنید تا گذرواژه ها قوی و حدس زدن دشوار شوند. از موارد واضح مانند تاریخ تولد یا نام سگ به عنوان گذرواژه استفاده نکنید.

بدیهی است که رمز ورود خود را با شخص دیگری به اشتراک نگذارید و گذرواژه های خود را در متن ساده یادداشت نکنید. برای ذخیره چندین رمز عبور می توانید از نرم افزارهای رمزگذاری شده مانندKeePass / KeePassXC ، Bitwarden ، LessPass استفاده کنید.

ایجاد یک آدرس ایمیل ثانویه

بهتر است برای مواردی مانند گروه های خبری، بازی های ویدیویی و انجمن ها از آدرس ایمیل خود استفاده نکنید. شما فقط باید آدرس ایمیل اصلی خود را با افرادی که شخصاً می شناسید به اشتراک بگذارید.

در حالت ایده آل، شما باید هدف خود را برای استفاده از سرویس نامه الکترونیکی گمنام یا رمزگذاری شده مانند ProtonMail یا Tutanota استفاده کنید. اگر با Gmail گیر دارید یا فقط استفاده از آن را ترجیح می دهید ، مطمئن شوید که از این برنامه افزودنی برای رمزگذاری ایمیل ها و پیوست های خود استفاده می کنید.